Masívne xCloud novinky: Servery sa presúvajú na next-gen, vyskúšať hru si budete môcť pred jej stiahnutím a do chystá sa televízna aplikácia

Masívne xCloud novinky: Servery sa presúvajú na next-gen, vyskúšať hru si budete môcť pred jej stiahnutím a do chystá sa televízna aplikácia

 

Nádielka noviniek pred E3.

Napriek tomu, že konferencia Microsoftu je až v nedeľu, tak Redmondská spoločnosť to vybalila už dnes a prezradila hneď niekoľko dôležitých noviniek vo svete Xboxu.

Next-gen cloud

Microsoft potvrdil, že už v nasledujúcich týždňoch sa Xbox herné streamovanie dočká veľkého upgradu. Servery, ktoré sú momentálne tvorené Xbox One konzolami budú totiž vymenené za Xbox Series X servery a vplyv tejto zmeny je viac ako zrejmý. Hry budú fungovať v najlepšom možnom výkone a s výhodami nízkych nahrávacích časov a 4K rozlíšenia.

Spoločnosť taktiež potvrdila, že beta testovanie xCloudu na PC a Apple zariadeniach sa blíži ku koncu a chystá sa plnohodnotné vydanie.

Microsoft taktiež prezradil, že cloud hranie bude expandovať do Austrálie, Brazílie, Mexika a Japonska neskôr v tomto roku.

Skúšanie hier pred stiahnutím

Microsoft taktiež potvrdil, že xCloud prichádza na Xbox konzoly ešte v priebehu tohto roka. Tento krok je významný z dvoch dôvodov.

V prvom rade to umožní majiteľom Xbox One konzol hrať next-gen hry na svojej starej konzole cez herné streamovanie. A taktiež to znamená, že hru si budete môcť vyskúšať cez streamovanie ešte predtým, ako sa kompletne stiahne do vašej konzoly: „Neskôr v priebehu tohto roka pridáme cloud hranie priamo do Xbox aplikácie na PC a integrujeme to aj do konzol, aby mali hráči k dispozícii scenáre „vyskúšam si predtým, ako si hru stiahnem,“ prezradil Kareem Choudhry.

Televízna aplikácia

Podobne ako Google počas tohto týždňa, tak aj Microsoft prezradil, že v spolupráci s výrobcami televízorov pracuje na zapracovaní Xbox herného streamovania priamo do ponuky aplikácií v televízoroch. Na hranie Xbox hier tak nebudete potrebovať konzolu, vystačíte si s gamepadom.

Druhou alternatívou bude Xbox „TV stick,“ ktorú Microsoft taktiež pripravuje.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk