Ohlásenie hry Redfall rozbilo dva roky teórií fanúšikov série The Elder Scrolls

Ohlásenie hry Redfall rozbilo dva roky teórií fanúšikov série The Elder Scrolls

 

Žiaden The Elder Scrolls VI: Redfall.

Xbox uzavrel svoju tohtoročnú E3 2021 konferenciu ohlásením novej hry od tvorcov Prey a Dishonored zo štúdia Arkane Austin s názvom Redfall. A okrem toho, že tento trailer odpovedal na otázku „Na čom pracujú tvorcovia Prey,“ tak toto odhalenie jedným mávnutím zbúralo dva roky teórií, ktoré budovali fanúšikovia série The Elder Scrolls.

Prečo? V roku 2019 sa totiž zistilo, že spoločnosť ZeniMax Media pod ktorú spadá Bethesda sa pokúsila zaregistrovať si značku Redfall a aj keď to bol boj, tak nakoniec sa im to podarilo. To však okamžite rozprúdilo debatu o tom, že Redfall bol zaregistrovaný pre potreby série The Elder Scrolls, konkrétne kvôli šiestemu dielu tejto série. A to všetko kvôli podobnosti so slovom „Redguard.“

Fanúšikov nezastavilo ani vyhlásenia scenáristu štúdia Bethesda Michaela Kirkbirda, ktorý ešte v roku 2019 prezradil, že slovo Redfall nemá so sériou The Elder Scrolls nič spoločné.

Zastavilo ich až predstavenie hry od Arkane Austin. Redfall tak nie je nový diel The Elder Scrolls série ale open world immersive sim FPS hra s možnosťou hrania v kooperácii. A to je celkom veľký rozdiel.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk