Šéf Xboxu: Vďaka kvalite Forza Horizon môžu fanúšikovia štúdiu s Fable dôverovať

Šéf Xboxu: Vďaka kvalite Forza Horizon môžu fanúšikovia štúdiu s Fable dôverovať

 

Kedy z tejto hry uvidíme viac?

Štúdiu Playground Games bola vďaka komerčnému úspechu série Forza Horizon umožnená masívna expanzia. Štúdio totiž vytvorilo druhý úplne separátny tím a zatiaľ čo tzv. Forza tím pracuje na Forza Horizon 5, tak tzv. RPG tím pracuje na reštarte niekedy populárnej série Fable.

Podľa informácií webu VGC by na projekte malo v súčasnosti pracovať približne 200 vývojárov a ďalší neustále pribúdajú. Keď však otázku okolo stavu vývoja tejto hry dostal šéf Xboxu Phil Spencer, tak odpovedal iba nepriamo.

„Jednu vec, ktorú môžem povedať o Fable je to, že vidieť tak úspešný tím ako Playground Games a vzhľadom na obrovské nároky, ktoré na seba pri budovaní hier kladú – myslím si, že Forza Horizon 5 to ukázala jasne – si myslím, že ľudia by mali mať vieru, že Gavin (Raeburn, šéf štúdia) a tím sú rovnako sústredení pri budovaní novej hry v značke, ktorá je tak dôležitá pre Xbox fanúšikov a nemôžem sa dočkať, keď budeme môcť ukázať viac. No tím je úžasný.“

V hernom priemysle je hneď niekoľko ukážok toho, ako sa štúdio špecializované na určitý žáner dokázalo transformovať, pričom asi najžiarivejšími príkladmi sú Respawn so Star Wars Jedi: Fallen Order a Guerrilla Games s Horizon: Zero Dawn.

Na vývoji Fable hry sa podieľajú mnohí veteráni herného priemyslu zo štúdií ako Rocksteady, Gearbox, Ninja Theory, BioWare, Remedy či GTA V.

Hra zatiaľ nemá stanovený dátum vydania, no je cielená na PC a Xbox Series X/S konzoly.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk