Veteráni zo štúdií Naughty Dog, Sony Santa Monica a EA založili nové herné štúdio

Veteráni zo štúdií Naughty Dog, Sony Santa Monica a EA založili nové herné štúdio

 

Dočkáme sa príbehovej hry pre jedného hráča.

V Los Angeles nám vzniká nové štúdio, okolo ktorého sa združili celkom známe mená herného priemyslu. Jeho názov je That‘s No Moon a podľa slov samotných vývojárov by malo ísť o AAA štúdio a jeho prvým projektom bude príbehová akčná adventúra pre jedného hráča, no nakoľko je štúdio v štádiu budovania, tak pochopiteľne si na podrobnosti budeme musieť počkať.

Štúdio zároveň oznámilo, že sa mu podarilo získať investíciu vo výške 100 miliónov dolárov od juhokórejského vydavateľstva Smilegate, ktoré vytvorilo sériu Crossfire. A aj keď vývojári zatiaľ nehovorili o konkrétnych platformách, tak peniaze od veľkého vydavateľstva naznačujú, že sa ich budúcej hry dočkáme na všetkých kľúčových platformách.

Šéfom nového štúdia je Michael Mumbauer, ktorý strávil 13 rokov svojej hernej kariéry ako šéf PlayStation Visal Arts Service Group. Ďalšími kľúčovými ľuďmi sú Chief Strategy Officer Tina Kowalewski, ktorá pôsobila ako šéfka produkcie v štúdiu Sony Santa Monica a Chief Operating Officer Nick Kononelos, ktorý pôsobil pri sériách ako Need for Speed a Madden ako šéf vývoja.

Dvojicu hlavných vývojárskych persón v štúdiu tvoria Jakob Minkoff a Taylor Kurosaki, ktorý pôsobili v štúdiu Naughty Dog, no v posledných rokoch kreatívne viedli štúdio Infinity Ward pri vytvorení hry Call of Duty: Modern Warfare. Štúdio opustili začiatkom tohto roka.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk