EA: Vydávať jednu Battlefield hru za dva roky „dáva celkom zmysel“

EA: Vydávať jednu Battlefield hru za dva roky „dáva celkom zmysel“

 

O to viac v dnešnej dobe.

Vydavateľovi EA sa nikdy nepodarilo vydávať nové diely série Battlefield každý rok na rozdiel od konkurenčnej série Call of Duty. Či je to dobré, alebo zlé, to nechám na vašom posúdení – faktom je, že od vydania Battlefield V uplynú pri vydaní novej hry, Battlefield 2042 približne tri roky.

Podľa vyjadrenia šéfa EA Andrewa Wilsona však EA už nehľadá spôsoby, ako spraviť zo série Battlefield každoročnú záležitosť. Namiesto toho sa budú snažiť ísť skôr smerom dlhodobej podpory Battlefield hier cez live service aspekty.

„Myslím si, že našou orientáciou bude skôr vydať novú Battlefield hru každé dva roky, no dôležitejšie je, že by sme mali o sérii Battlefield rozmýšľať ako o live service hre. Viete, to čo robíme pri vydaní hry je to, že prinášame revolúciu a zmeny do vojny na epickej škále v kontexte hrateľnosti. Taktiež sme ohlásili Battlefield Portal, ktorý sa nakláňa smerom k obsahu, ktorí tvoria sami užívatelia a ten zabezpečí dlhotrvácnosť hry. A taktiež sme ohlásili mód Hazard Zone, no zatiaľ sme nehovorili o čom tento mód bude, no budete o ňom počuť v najbližších mesiacoch.“

„Mali by ste rozumieť, že toto vytvára základ toho, čo je podľa nás budúcnosť live service okolo Battlefield a postupom času k tomu pribudne aj mobilná verzia hry a taktiež aj nejaký komponent zdarma a to zmení hru po vydaní.“

„Takže vydanie hry každý druhý rok pre nás dáva zmysel, keď o tom premýšľame dnes a sme odhodlaní poskytnúť hráčom 365 dní zážitkov v sérii na platformách na ktorých ju chcú hrať hráči.

Battlefield 2042 vychádza 22. októbra na PC, Xbox a PlayStation a už v priebehu tohto týždňa budú mať niektorí hráči k dispozícii možnosť vyskúšať si hru cez technický test. 

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk