Microsoft má vo vývoji nové hry vo svete Minecraftu, MMO hru, steampunk RPG hru a mnoho ďalšieho

Microsoft má vo vývoji nové hry vo svete Minecraftu, MMO hru, steampunk RPG hru a mnoho ďalšieho

 

Pohľad do kuchyne Microsoftu.

Microsoft má v novej generácii konzol rozdané karty veľmi dobre. Teda. Určite oveľa lepšie ako v tej predchádzajúcej generácii. Sme iba na začiatku a už teraz vieme o dvoch desiatkach exkluzivít, ktoré si to počas nasledujúcich rokov zamieria do predplatného Xbox Game Pass a na Xbox konzoly.  

Samozrejme, to však ani zďaleka nie je všetko a Microsoft má ešte niekoľko štúdií, ktoré svoje next-gen projekty svetu neukázali, ako napríklad id Software, ZeniMax Online, Compulsion Games, inXile a ďalšie.

Do kuchyne Microsoftu nám však umožnil nazrieť redaktor Windows Central Jez Corden, ktorý je vo svete „insiderov“ známy zverejnením oficiálnych špecifikácií Xbox Series X/S a naposledy vyzradil existenciu novej Xbox exkluzivity Contraband, vtedy ešte pod názvom Project Typhoon(1:01:00).

Podľa neho Microsoft výrazne posilňuje svoje spolupráce s third-party vývojármi, aby tí prinášali nové hry na Xbox platformy a do predplatného Xbox Game Pass. Ide o veľké aj malé hry v rôznych žánroch a medzi nimi sa nachádza okrem niekoľkých menších indie hier napríklad aj:

  • Side-scroller beat-em-up hra na štýl Streets of Rage 4
  • MOBA postavená na základe existujúcej Xbox značky
  • MMO hra podporovaná cloud infraštruktúrou Microsoftu
  • 4X strategická hra (Project Indus) na ktorej pracuje štúdio Oxide, ktoré je okrem iného zložené z mnohých bývalých vývojárov série Civilization

Okrem toho Microsoft spolupracuje na exkluzívnych hrách aj so štúdiami Avalanche (Contraband), IO Interactive a podľa dostupných informácií aj s Hideom Kodžimom. Microsoft údajne financuje a vydáva veľké množstvo rôznorodých hier tak, aby zachytili čo najviac hráčov s čo najväčším množstvom preferencií do predplatenej služby Xbox Game Pass.

Čo sa týka first-part hier, tak Corden prezradil, že Mojang pracuje na niekoľkých nových hrách vo svete Minecraft. inXile sa po akvizícii v roku 2018 masívne rozšíril a momentálne pracuje na hre s kódovým označením Project Cobalt. Malo by ísť o FPS RPG hru v steampunkovom prostredí. Corden taktiež prezradil že vie na čom pracuje štúdio Compulsion Games, no nechce kaziť prekvapenie z odhalenia.

A nakoniec sa vyjadril aj k akvizíciám Microsoftu. Podľa jeho informácií Microsoft rokuje s viacerými menšími štúdiami o možnosti akvizícii a tie by v prípade úspešného ukončenia rokovaní mohli byť ohlásené v najbližších mesiacoch. Nič z toho však nebude na úrovni akvizície Bethesdy. O tom by totiž nevedel ani Corden, pretože takéto transakcie sa dohadujú na tých najvyšších miestach a rokovaní sa zúčastňuje veľmi málo ľudí.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk