K vývoju Perfect Dark hry sa pripojili tvorcovia Tomb Raider, štúdio Crystal Dynamics

K vývoju Perfect Dark hry sa pripojili tvorcovia Tomb Raider, štúdio Crystal Dynamics

 

Nečakaný vývoj.

Na minuloročnom odovzdávaní The Game Awards ohlásil Microsoft prvú hru od nového štúdia The Intiative, ktorou je reštart série Perfect Dark. Malo by ísť o FPS hru vo svete špiónov a klimatickej zmeny a podľa informácií Jeffa Grubba by sme sa vydania mali dočkať v priebehu roka 2023. Aj keď vzhľadom na COVID je pokojne možné, že to tak nebude.

Teraz však prišla správa, ktorá prekvapila, no zároveň dáva zmysel. Štúdio The Initiative oznámilo, že na vývoji hry sa bude podieľať štúdio Crystal Dynamics, ktoré je známe primárne vďaka reštartu série Tomb Raider a vďaka minuloročnej nie až tak vydarenej superhrdinskej hre Marvel’s Avengers.

Prekvapenie je to preto, lebo iba málokedy sa na outsourcing používajú tak známe a tak veľké štúdiá ako Crystal Dynamics. Na druhej strane je však viac ako zrejmé, že dobré vzťahy medzi štúdiami pretrvali. Darell Gallagher, súčasný šéf The Initaitive je totiž bývalým šéfom Crystal Dynamics a šéf vývoja hry Dan Neuburger bol šéfom vývoja reštartu Tomb Raider.

Zároveň bolo zrejmé, že projekt bude musieť získať externú pomoc, pretože podľa LinkedIn je v súčasnosti v štúdiu The Initiative zamestnaných 70 ľudí, čo je na vytvorenie AAA hry veľmi malý počet (len pre pripomenutie – na vývoji The Last of Us: Part II sa podieľalo vyše 2000 ľudí). Na jednej strane štúdio už od začiatku tvrdilo, že chce zostať čo sa počtu zamestnancov týka malé a agilné a preto bolo zrejmé, že outsourcing bude bežnou súčasťou produkcie, no na strane druhej je zrejmé, že pandémia COVID určite rastu štúdia nepomohla.

Samozrejme, ďalšou možnosťou je, že projekt je v „problémoch“ a Crystal Dynamics bolo privolané, aby ho pomohli zachrániť. No to, ktorá teória je správna sa dozvieme asi o niekoľko rokov, keď vývojári nebudú pod NDA.

Perfect Dark je plánovaný na PC a Xbox Series X/S a do služby Xbox Game Pass. 

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk