Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 bol takmer zrušený

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 bol takmer zrušený

 

Turbulentný vývoj.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 je pokračovanie kultovej hry od dnes už neexistujúceho štúdia Troika Games z roku 2004. Hru určite očakávajú zástupy fanúšikov jednotky, no tí sa zrejme zmätene pozerali na to, čo sa s vývojom dvojky deje.

Vydavateľ Paradox totiž vo februári oznámil, že hra nepríde v roku 2021 a že vývoj bol odobraný štúdiu Hardsuite Labs. Podľa vyjadrení Fredrika Westera zo spoločnosti Paradox bola situácia tak vážna, že vydavateľ uvažoval o zrušení projektu.

„Keď sme zobrali hru pôvodnému vývojárskemu štúdiu, tak sme ju poriadne zhodnotili, aby sme zistili, čo ďalej. Pripravili sme sa na to, že produkciu zastavíme úplne, no dostali sme návrh, ktorý bol dostatočne presvedčivý a tak sme súhlasili s pokračovaním vývoja. Momentálne máme veľké nádeje, že pôjde o hru, ktorá splní očakávania hráčov.“

Paradox však do dnešného dňa neprezradil, ktoré štúdio prebralo vývoj hry a tak nám zostáva len hádať. Wester však prezradil že ide o „známe a talentované štúdio.“ Je však zrejmé, že hra sa od posledného verejného prezentovania dosť zmení.

„Chceli by sme vidieť, ako hráči hru príjmu predtým, ako sa rozhodneme investovať viac peňazí do žánru. Máme veľký záujem vytvárať kvalitné hry v RPG žánri a určite nechceme zatvárať žiadne dvere. No v prvom rade chceme vidieť, ako bude prijatý Bloodlines 2.“

Otázne je, ako dlho bude trvať dokončenie hry po presune projektu pod iné vývojárske štúdio. Na túto otázku Wester neodpovedal.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk