Odhalenie prvej Xbox konzoly bolo pre niekoľko ľudí poriadne trápne

Odhalenie prvej Xbox konzoly bolo pre niekoľko ľudí poriadne trápne

 

V predných radoch.

Zdá sa, že blížiace sa 20. výročie vydania prvej Xbox konzoly vzbudzuje nostalgiu u mnohých členov pôvodného Xbox tímu. A jedným z nich je aj „otec“ Xboxu Seamus Blackley, ktorý po 20 rokoch prišiel s prekvapujúcim ospravedlnením.

To bolo smerované inžinierom AMD. Totižto, prvá Xbox konzola bola zbúchaná vo veľmi krátkej dobe a preto Microsoft vedel, že vývoj špecializovaného čipu pre konzoly nemá zmysel. Spoločnosť tak oslovila výrobcov grafických kariet a procesorov, aby zásobovali konzolu Xbox svojimi čipmi. A podľa Blackleyho mal Xbox konzolu poháňať procesor od AMD.

Lenže po predstavení vysvitlo, že konzolu bude špeciálny Intel Pentium III procesor s taktom 733MHz. A trápne na tom bolo to, že spolupráca s AMD bola tak istá, že inžinieri AMD sedeli v predných radoch pri predstavení nového Xboxu. Blackley popísal ich pohľad ako „veľmi smutný.“

Blackley taktiež prezradil, že výmena AMD procesora za Intel bola vykonaná v hodine dvanástej a spískali ju vtedajší šéf Microsoftu Bill Gates a vtedajší šéf Intelu Andy Grove.

Čo k tomu dodať? Biznis je proste biznis. 

Zdroj: PureXbox

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk