Microsoft zverejnil časť listu, ktorým chcel ešte v roku 1999 kúpiť Nintendo

Microsoft zverejnil časť listu, ktorým chcel ešte v roku 1999 kúpiť Nintendo

 

Manažment Nintenda ich však vysmial.

Ešte pred predstavením vlastnej Xbox konzoly chcel Microsoft kúpiť Nintendo. Nie je to vtip, ale realita. Celá situácia však nevypálila tak, ako by si Microsoft želal, čo potvrdil už dávnejšie vtedajší šéf Xboxu pre vzťahy s third-party Kevin Bachus: „Steve Ballmer nás poslal na stretnutie s Nintendom, aby sme zistili, či by mali záujem byť kúpení. No oni sa nám doslova vysmiali. Predstavte si, že sedíte na hodinovom pracovnom stretnutí, kde sa vám protistrana smeje. To je presne ten typ stretnutia.“

A teraz, po viac ako 20 rokoch Microsoft zverejnil list, ktorým pošťuchol do Nintenda so záujmom o jeho akvizíciu. Tento list s nachádza v interaktívnom múzeu Xboxu o ktorom sme písali pred niekoľkými dňami.

Tento list adresoval šéf hardvéru v Xbox divízii Rick Thompson vtedajšej šéfke Nintendo of America Jacqualee Story v ktorom sa píše o snahách Microsoftu o stretnutie s legendami spoločnosti Nintendo. Jedným bol Hiroši Jamauči, vtedajší šéf Nintenda a druhým Genjo Takeda, šéf hardvéru Nintenda. No aj podľa tohto listu sa zdá, že veľa úspechov sa Microsoftu nepodarilo.

Bohužiaľ, tento list nie je v múzeu dostupný v kompletnej podobe, no časť z neho je dobre viditeľná.

Po úvodnom odmietnutí akvizície Nintenda Microsoftom dostala Redmondská spoločnosť ešte jeden skvelý nápad. Spojenie oboch spoločností. Microsoft by sa staral o hardvér, Nintendo o softvér a aj keď sa chvíľu o tomto nápade jednalo, tak jednania stroskotali: „Mali sme členov Nintenda u nás v roku 2000 a preberali sme spojenie a dali sme im technické špecifikácie Xboxu. Myšlienka za tým bola, že ich hardvér bol v porovnaní s PlayStation 2 slabý. Lebo bol. A preto sme im navrhli „Počúvajte, ste oveľa lepší v tvorbe hier s Mariom a ďalšími hrami. Prečo nás teda nenecháte, aby sme pripravili hardvér?,“ prezradil vtedajší šéf biznis vývoja Xboxu Bob McBreen.

Zdroj: Xbox

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk