Call of Duty v roku 2022: Modern Warfare II, nový engine a „masívna evolúcia Battle Royale“

Call of Duty v roku 2022: Modern Warfare II, nový engine a „masívna evolúcia Battle Royale“

 

Veľké plány.

Zdá sa, že Activision Blizzard už pomaly ale isto presúva pozornosť z Call of Duty Vanguard na ďalší diel tejto každoročnej série. Áno, aj v tomto roku uvidíme nové Call of Duty. A prekvapujúco už vo februári sa dozvedáme prvé detaily. A nie je ich vôbec málo.

Poďme však pekne po poriadku. Hlavným vývojárskym štúdiom tohtoročného Call of Duty je Infinity Ward, tvorcovia Modern Warfare z roku 2019. A vzhľadom na popularitu tohto dielu asi taktiež nikoho neprekvapí, že pôjde o priame pokračovanie s podtitulom Modern Warfare II.

Hra bude postavená na novom engine, ktorý však bude poháňať nie len Modern Warfare II ale aj „Warzone II“ čiže pokračovanie populárnej free-to-play Battle Royale verzie hry. Zároveň sme sa dozvedeli, že tento nový engine bude následne používaný aj pri ďalších Call of Duty hrách v nasledujúcich rokoch. Tým sa zjednoduší integrácia ďalších Call of Duty hier do Warzone II a to práve vďaka rovnakému enginu.

Vývojári sľubujú „masívnu evolúciu Battle Royale“ s úplne novým prostredím a úplne novým sandbox módom (hovorí sa o móde na štýl Escape from Tarkov). A aj na Warzone II pracuje hlavne štúdio Infinity Ward (v spolupráci s Raven Software).

Prakticky jedinou nezodpovedanou otázkou je to, či bude tohtoročné Call of Duty určené iba pre next-gen konzoly, alebo sa k Modern Warfare II a Warzone II dostanú aj majitelia konzol PlayStation 4 a Xbox One. Špekulácie hovorili o tom, že výlučne na next-gen sa prejde až v 2023, no vzhľadom na úplne nový engine je možné, že to príde aj v tomto roku.

Zdroj: Activision

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk