Zatiaľ čo Microsoft a Epic Games „vypiekli“ s Applom, Microsoft chystá útok na televízory

Zatiaľ čo Microsoft a Epic Games „vypiekli“ s Applom, Microsoft chystá útok na televízory

 

Všade Xbox.

Microsoft včera oznámil prekvapujúcu novinku. Spoločnosti sa v spolupráci s Epic Games podarilo dostať Fortnite späť na iOS (hra bola neslávne stiahnutá z obchodu po tom, čo sa Epic pokúsil obísť platobnú metódu Applu). Nie natívne, no podarilo sa to. Microsoft totiž sprístupnil Fortnite prostredníctvom Xbox herného streamovania a čo je ešte lepšie – na to, aby ste si Fortnite takýmto spôsobom zahrali nepotrebujete predplatné Xbox Game Pass Ultimate, ktoré je v prípade iných hier na streamovanie potrebné.

Jediné čo tak potrebujete spraviť je navštíviť cez webový prehliadač Xbox.com/play, prihlásiť sa pod svojim Xbox účtom a môžete hrať. Dokonca nepotrebujete ani gamepad, pretože Fortnite podporuje dotykové ovládanie. Fortnite tak máte k dispozícii na iPhone, iPad, MacOS a na hromade ďalších zariadení.

Pre Microsoft je to však iba prvý krok v tzv. Xbox Everywhere iniciatíve o ktorej pravdepodobne budeme v tomto roku počuť oveľa viac. V praxi ide o súbor krokov, ktoré majú za úlohu sprístupniť hranie na čo najväčšom množstve zariadení, pričom kľúčom bude samozrejme herné streamovanie.

Microsoft v blogovom príspevku prezradil, že už 10 miliónov Xbox hráčov streamovalo hry cez Xbox Cloud Gaming. V súčasnosti je herné streamovanie dostupné v 26 krajinách sveta a naposledy bolo spustené v Austrálii, Japonsku, Mexiku a Brazílii, pričom Microsoft si pochvaľuje hlavne úspech služby v Brazílii (čo nie je vôbec divné, vzhľadom na masívne importné dane, ktoré sa platia pri predaji štandardných konzol).

Súčasťou Xbox Everywhere iniciatívy bude tzv. „streaming puck,“ čo má byť zariadenie na štýl Google Chromecast, ktoré sprístupní Xbox hranie na každej obrazovke s HDMI portom. Ďalšou súčasťou bude samozrejme aplikácia na hranie Xbox hier pre smart televízory. Taktiež sa pripravuje expanzia na ďalšie trhy.

A v neposlednom rade plánuje Microsoft umožniť hráčom prístup k streamovaniu hier, ktoré vlastnia. V súčasnosti je streamovanie obmedzené iba na hry v predplatnom Xbox Game Pass (okrem Fortnite), no v budúcnosti chce Microsoft zabezpečiť, aby ste si mohli streamovať aj hry, ktoré ste si zakúpili na Xbox Store. A tá budúcnosť by mala nastať ešte v priebehu tohto roka.

Zdroj: Microsoft/Twitter/EpicGames

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk