Prezident Microsoft: Akvizícia Activision Blizzard napreduje rýchlo

Prezident Microsoft: Akvizícia Activision Blizzard napreduje rýchlo

 

Vzhľadom na jej veľkosť.

V januári ohlásil Microsoft masívnu akvizíciu vydavateľstva Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolárov, ktorá je suverénne najdrahším obchodom v histórii videoherného priemyslu. Nakoľko však ide o komplexné spojenie dvoch masívnych korporácií, tak Microsoft si vyhradil čas do konca finančného roka FY23 (ten sa končí 30. júna 2023) na dokončenie tejto transakcie.

Všetko však závisí od regulačných orgánov a ich rýchlosti – je totiž pokojne možné, že celý obchod sa dokončí skôr. A ako je na tom? Odpoveď na túto otázku poskytol prezident Microsoftu Brad Smith v rozhovore pre francúzsky L’Echo.

„Tento obchod napreduje rýchlo – rýchlo s ohľadom na veľkosť akvizície. Dostali sme požiadavky na poskytnutie informácií ohľadom obchodu od Bruselu, Londýna a Washingtonu. Odpovedáme na tieto otázky, dávame brífingy a poskytujeme relevantné informácie. Jeden z našich právnikov popísal situáciu ako: „Blížime sa ku koncu začiatku, a momentálne začíname stredný akt.“ Je to dlhý proces a stále sme v štádiu, kedy odpovedáme na otázky. Samozrejme, čím rýchlejšie to bude, tým lepšie to pre nás, no rešpektujeme proces.“

Asi si z tejto odpovede môžete zobrať čo potrebujete. Faktom zostáva, že asi nakľúčovejším bude stanovisko FTC (Federal Trade Commision) v USA. Ak tá nebude mať s akvizíciou žiaden problém, tak sa nepredpokladá, že by ju niečo iné malo zastaviť.  

Zdroj: L’Echo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk