Xbox naďalej pracuje na „kľúči ku cloudu“ ktorý má označenie Keystone

Xbox naďalej pracuje na „kľúči ku cloudu“ ktorý má označenie Keystone

 

Tento rok ho však asi neuvidíme.

Už dlho sa špekuluje o tom, že Microsoft, vrámci svojich snáh o rozšírenie Xbox ekosystému, pracuje na zariadení, ktoré by sme mohli zjednodušene charakterizovať ako „Xbox verzia Chromecastu.“ V skratke by malo ísť o malú krabičku, ktorá vám umožní prístup k Xbox hernému streamovaniu na ktorejkoľvek obrazovke z HDMI portom.

Tieto špekulácie sa len a len stupňujú a web Windows Central teraz prišiel s ďalšími detailmi. Podľa ich informácií má tento projekt označenie Keystone, čo je mimochodom kódové označenie, ktoré bolo nájdené v databáze Xbox OS.

Podľa Windows Central pracuje Microsoft v súčasnosti na finálnych funkciách a vlastnostiach zariadenia. Momentálne sa však nevie, či bude toto zariadenie na streamovanie používať osekaný Windows alebo Xbox OS, alebo sa Microsoft rozhodne pre Android, čo by určite urýchlilo príchod zariadenia na trh.

„Naša vízia pre Xbox Cloud Gaming je neochvejná a našim cieľom je umožniť ľuďom hrať hry tam kde chcú, na zariadení na ktorom chcú a na mieste kde chcú. Ako sme ohlásili minulý rok, pracujeme na streamovacom zariadení s označením Keystone, ktorý sa pripojí k TV alebo monitoru bez potreby konzoly,“ povedal hovorca Microsoftu.

„Ako časť technologickej cesty neustále vyhodnocujeme naše snahy a poznatky a snažíme sa zabezpečiť, aby sme priniesli hodnotu pre našich zákazníkov. Rozhodli sme sa zmeniť smer od súčasnej podoby Keystone zariadenia. Poznatky využijeme pri našich snahách o nový prístup, ktorý nám umožní priniesť Xbox Cloud Gaming pre viac hráčov po celom svete.“

Zdroj: Windows Central

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk