Beta Call of Duty Modern Warfare II bola najväčšou v histórii série

Beta Call of Duty Modern Warfare II bola najväčšou v histórii série

 

Značný záujem, no zároveň aj problémy.

Zdá sa, že prepad predajov série Call of Duty v súvislosti s vydaním Vanguard bol iba dočasným zakopnutím a s vydaním Modern Warfare II sa séria opäť dostane na výslnie. Naznačujú to štatistiky z nedávno skončeného beta testovania, ktoré dali Modern Warfare II prívlastok najväčšieho beta testovania v histórii série.

To v praxi znamená najviac odohraných hodín, najviac hráčov a najviac odohraných zápasov. Tam sa však dobré správy nekončia, pretože nová verzia Call of Duty pre smartfóny – Call of Duty Warzone Mobile má už 15 miliónov pred-registrácií.

Aj samotné štúdio Infinity Ward však priznalo, že nie všetko išlo podľa plánu a do vydania plnej hry na budúci mesiac chystajú niekoľko menších či väčších zmien, pričom tie najväčšie sa týkajú viditeľnosti nepriateľov na mape, zvuku krokov hráčov a ďalšie úpravy.

"Zatiaľ čo počas druhého beta víkendu boli nálady týkajúce sa zvuku krokov pozitívnejšie, zaznamenali sme vašu neustálu spätnú väzbu na hlasitosti krokov a pred spustením hry budeme pokračovať vo vyvažovaní zvuku krokov nepriateľov/priateľov," uvádza sa v správe.

"Viditeľnosť nepriateľov je niečo, čo sa objavilo počas oboch víkendov našej bety. Hoci mnohí z vás si všimli zlepšenie počas druhého víkendu, budeme sa snažiť vylepšiť zvýšenú viditeľnosť nepriateľov, aby sme umožnili lepšie vizuálne sledovanie protivníkov, ktoré nie je výlučne tradičnou menovkou.

"Rozpúšťanie lobby po zápase je ďalšou témou, ktorou sme sa počas bety zaoberali. Domnievame sa, že ide o dôležitú funkciu, a aktívne hľadáme potenciálne riešenia pre jej spustenie Štúdio taktiež uviedlo, že je "veľmi spokojná s výsledkami zmien v ladení zbraní" vykonaných počas druhého víkendu bety, ale že sa chystajú ďalšie zmeny.

Vývojári však neadresovali kontroverznú implementáciu SBMM (skil-based match making), ktorá štve veľkú časť komunity vrátane streamerov a taktiež aj (ne)implementáciu in-game mapy počas zápasov. 

Call of Duty: Modern Warfare II vychádza 28. októbra a Warzone 2.0 sa začína 16. novembra.

Zdroj: Infinity Ward

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk