Call of Duty nezomiera: Modern Warfare 2 sa predáva najrýchlejšie v sérii

Call of Duty nezomiera: Modern Warfare 2 sa predáva najrýchlejšie v sérii

 

Activision je nepochybne spokojný.

Keď po minuloročnom vydaní Call of Duty: Vanguard Activision hlásil prepad predajov, tak mnohí už začali sériu predčasne pochovávať. S dôrazom na slovo predčasne. Tohtoročný Modern Warfare 2 totiž ukázal nie len to, že sa Call of Duty do dôchodku nechystá, ale rovno sa zaslúžil o najziskovejší štart novej Call of Duty hry v histórii série.

Prezradilo to priamo vydavateľstvo Activision Blizzard. Hra totiž vygenerovala počas prvých troch dní v predaji tržby vo výške 800 miliónov dolárov. Okrem toho, že ide o suverénne najvýnosnejšiu hru v tak krátkom období po vydaní v roku 2022, tak ide zároveň o aj najvýnosnejší zábavný produkt v tomto roku, ktorý zarobil viac ako filmy Top Gun: Maverick a Doctor Strange in the Multiverse of Madness dokopy (v rovnakom období).

Hra má taktiež na konte najviac unikátnych hráčov, ktorí v hre odohrali najviac hodín. „Ďakujeme nášmu talentovanému tímu, ktorý vytvoril kúzlo prostredníctvom mimoriadneho umenia a technológie, a celosvetovej komunite hráčov, ktorí v hre Call of Duty nachádzajú radosť a spojenie," povedal Bobby Kotick, generálny riaditeľ spoločnosti Activision Blizzard. "Tento míľnik patrí im."

Len pre porovnanie:

  • Modern Warfare 2 (2009) zarobil 550 miliónov dolárov v priebehu piatich dní
  • Modern Warfare 3 (2011) zarobil 775 miliónov dolárov v priebehu piatich dní
  • Modern Warfare (2019) zarobil 600 miliónov dolárov v priebehu troch dní
  • Modern Warfare 2 (2022) zarobil 800 miliónov dolárov v priebehu troch dní

Je však potrebné podotknúť, že Activision jemne „cheatoval.“ Kampaň bola totiž prístupná pre tých, ktorí si hru predobjednali predčasne a hra sa taktiež v priemere predávala za vyššiu cenu, čo sa pochopiteľne odrazí na tržbách. Na druhej strane je však potrebné podotknúť, že Activision Blizzard sa doslova topí v tržbách z Call of Duty a to aj napriek tomu, že vydanie free-to-play Battle Royale Warzone 2.0 je naplánované až na november.

Zdroj: Gamespot. 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk