Nový Tomb Raider bude ohlásený ešte tento rok a hra príde pred Perfect Dark

Nový Tomb Raider bude ohlásený ešte tento rok a hra príde pred Perfect Dark

 

Novinky v Crystal Dynamics.

V piatok sme vás informovali o tom, že Crystal Dynamics oficiálne ukončuje podporu hry Marvel’s Avengers, aby sa sústredili na vývoj dvoch ďalších projektov – novej hry v sérii Tomb Raider a reštartu série Perfect Dark, ktorý vyvíjajú spolu s Xbox štúdiom The Initiative.

Ešte predtým, ako túto skutočnosť potvrdilo samotné štúdio však zverejnil herný redaktor Exputer Miller Ross správu o tom, že takéto ohlásenie sa chystá. Nakoľko však prišla jeho správa iba niekoľko hodín pred oficiálnym ohlásením ukončenia podpory Avengerov, tak sme sa venovali hlavne oficiálnej správe.

To však neznamená, že ďalšie informácie, ktoré Ross poskytol nestoja za zmienku. Práve naopak. Vzhľadom na to, že sa ohľadom ukončenia podpory Avengerov nemýlil, tak sa pravdepodobne nemýli ani v ďalších informáciách.

Ross tvrdí, že Crystal Dynamics plánujú oficiálne predstaviť oficiálnu Tomb Raider hru ešte v priebehu roka 2023. Taktiež tvrdí, že aj napriek faktu, že hra bola formálne potvrdená až v apríli 2022, tak projekt je vo vývoji už dlhú dobu: „Hra Tomb Raider je v skutočnosti vo vývoji oveľa dlhšie, než sa vie, hoci sa reštartovala, keď sa prešlo z Foundation na UE5. Už nejaký čas sa na nej pracuje.“

Druhý projekt v podobe Perfect Dark údajne narazil na drobné problémy, čo by malo znamenať, že najprv by sme sa mali dočkať vydania Tomb Raider a až následne vydania Perfect Dark, pričom Ross očakáva, že medzi nimi bude aspoň ročný rozdiel: „Tomb Raider ide plnou parou vpred; Perfect Dark, ako som počul, narazil na jednu alebo dve prekážky. Prvého sa dočkáte skôr ako druhého. Skutočne by som očakával, že medzi nimi bude aspoň rok.“

Tomb Raider očakávame na PC, Xbox Series X/S a PlayStation 5. Perfect Dark na PC a Xbox Series X/S a v službe Xbox Game Pass.

Zdroj: Exputer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk