Forza Motorsport ohromila vizuálom, no stále nemá dátum vydania

Forza Motorsport ohromila vizuálom, no stále nemá dátum vydania

 

Nové autá a nové trate v novom vizuále.

Jednou z prezentovaných hier na Developer_Direct bola nová Forza Motorsport. Bohužiaľ, ak ste dúfali v to, že sa konečne dočkáme konkrétneho dátumu vydania, tak vám stále musí stačiť generické „rok 2023“ vydanie. To bolo však asi jediné negatívum na celej prezentácii hry.

Vývojári nám prezradili, že od nového dielu Forza Motorsport môžeme očakávať vyše 500 áut (z toho bude viac ako 100 úplne nových v sérii) s viac ako 800 upgradmi. Pri vydaní bude k dispozícii 20 prostredí s rôznymi formami tratí a novinkou je okrem iného aj okruh v juhoafrickom Kylami.

Forza Motorsport je prvou simulačnou pretekárskou hrou, ktorá je postavená výlučne pre novú generáciu konzol a podľa vývojárov ide o technologicky najviac pokročilú pretekársku hru, ktorá okrem iného prinesie realistické budovanie špiny na karosérii a odlupovanie farby. Tešiť sa môžeme aj na plne dynamické obdobie dňa a dynamické počasie na všetkých tratiach. Hra bude na Xbox Series X fungovať v 4K rozlíšení a 60FPS a to vrátane ray tracingu počas hrania. Štúdio Turn 10 naznačilo, že pokrok v hre je väčší ako medzi dielmi Motorsport 5 až 7 dokopy.

Vývojári taktiež prezradili, že kampaň hry sa bude zameriavať na budovanie áut. Podrobnosti sme sa však nedozvedeli. Po stránke audia sa môžeme tešiť na kompletné prepracovanie vrátane podpory Windows Sonic a Dolby Atmos.

Už dnes sa uskutoční prezentácia Forza Monthly, kde by sme sa mali dozvedieť ďalšie informácie o hre.

Forza Motorsport príde na PC a Xbox Series X/S a do predplatného Xbox Game Pass.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk