Starfield v marci nepríde. Konkrétny dátum vydania údajne ešte nie je stanovený

Starfield v marci nepríde. Konkrétny dátum vydania údajne ešte nie je stanovený

 

Stíhame teda prvý polrok?

Vzhľadom na to, že Starfield patrí k najočakávanejším hrám súčasnosti, tak o možnom dátume vydania sa špekuluje takmer neustále. Ak počúvate naše podcasty, tak asi viete, že ja osobne patrím do tímu „vydanie v júni,“ no vzhľadom na ticho Microsoftu je to zatiaľ iba tip.

Obchod CDKeys však prišiel s informáciou, že dátum vydania Starfieldu je stanovený na 23. marca a spustil predobjednávku hry. Túto teóriu podporuje aj fakt, že Todd Howard má rád špeciálne vyzerajúce dátumy a 23 03 23 znie celkom špeciálne. Problémov je však hneď niekoľko.

V prvom rade CDKeys „predáva“ kľúče pre Bethesda Launcher, ktorý už asi pol roka nefunguje. A navyše tu máme správu od redaktora Windows Central Jeza Cordena. Ten totiž tvrdí, že Starfield v súčasnosti nemá stanovený dátum vydania, ktorý by bol vtesaný do kameňa. Corden sa pod zárukou anonymity rozprával s ľuďmi, ktorí o tejto informácií vedia. Tí mu prezradili, že Starfield je plne hrateľný od začiatku do konca, no vzhľadom na svoju obrovskú veľkosť hra potrebuje dlhý čas pri vylaďovaní a pri odstraňovaní bugov, ktoré sú pri štúdiu BGS notoricky známe. Microsoft a Bethesda sa preto rozhodli, že chcú mať Starfield v čo možno najlepšom stave pred samotným vydaním a až následne bude stanovaný konkrétny dátum vydania.

Ešte pred samotným vydaním hry by sme sa mali dočkať Developer_Direct prezentácie venovanej práve hre Starfield.

Starfield príde na PC a Xbox Series X/S a do predplatného Xbox Game Pass.

Zdroj: WindowsCentral

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk