Natívna Xbox One Forza Motorsport nebude, no hru si na konzole môžete zahrať

Natívna Xbox One Forza Motorsport nebude, no hru si na konzole môžete zahrať

 

Sila cloudu.

Štúdio Turn 10 na svojich oficiálnych stránkach potvrdilo to, čo sme už aj tak tušili (no je lepšie mať to aj oficiálne potvrdené) – nová Forza Motorsport bude natívne dostupná iba na novej generácii Xbox konzol, teda na konzolách Xbox Series X/S. Xbox One port sa neplánuje.

Na stránkach podpory je uvedené, že nová Forza je „od základov prebudovaná, aby využila plnú silu a výkon konzol Xbox Series X/S.“ Ak však stále máte Xbox One a budete si chcieť túto hru zahrať, tak vašou jedinou možnosťou bude Xbox herné streamovanie vďaka ktorému si na takmer 10-ročnej konzole zahráte aj hry určené výlučne pre novú generáciu konzol. Samozrejme, v tomto prípade budete potrebovať aktívne predplatné Xbox Game Pass Ultimate.

Štúdio taktiež potvrdilo, že čo sa týka výkonnostného profilu, tak hra cieli na 4K/60FPS na Xbox Series X a 1080p/60FPS na Xbox Series S. Vývojári však neprezradili konkrétny dátum vydania hry, čo iba posilňuje špekulácie o tom, že Forza Motorsport nestihne pôvodné sľubované obdobie vydania, ktorým bola jar 2023. V súčasnosti sa špekuluje o vydaní okolo mesiaca september.

Zdá sa teda, že first-party Xbox štúdiá sú už (až na výnimku Minecraft Legends) plne sústredené na tvorbu hier iba pre Xbox Series X/S a PC. Ani Redfall ani Starfield totiž nedostanú port na Xbox One a nedostala ho ani hra Hi-Fi Rush. Taktiež sa neočakáva Xbox One port hier ako Fable, Avowed či Hellblade II.

Zdroj: Turn10

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk