Už aj Xbox zvyšuje ceny svojich konzol...no zatiaľ iba v Japonsku

Už aj Xbox zvyšuje ceny svojich konzol...no zatiaľ iba v Japonsku

 

Aj ty Brutus?

Po minuloročnom nečakanom zvýšení cien PlayStation 5 konzol sa tak trochu očakáva, že Microsoft bude tento krok nasledovať. Microsoft nedávno pristúpil k zvýšeniu cien first-party hier a na rade sú tak konzoly alebo predplatné Xbox Game Pass.

Dnes však Microsoft oznámil, že už aj konzoly idú s cenou nahor, aj keď zatiaľ iba v Japonsku. Cena Xbox Series X sa od 17. februára mení z ¥54,978 na ¥59,978 (v prepočte z 390€ na 424€) a cena Xbox Series S sa upraví z ¥32,278 na ¥37,978 (228€ na 269€). Microsoft toto navýšenie odôvodňuje zmenou kurzu jenu.

„Pravidelne vyhodnocujeme vplyv miestnych cien, aby sme zachovali primeranú konzistenciu v jednotlivých regiónoch. Táto cenová revízia má vplyv na našich zákazníkov a bolo ťažké prijať rozhodnutie, ale aj naďalej budeme poskytovať maximálny zážitok zo služby Xbox, ktorý naši zákazníci očakávajú.“

Japonsko už tradične pre Xbox nie je kľúčovou baštou predaja svojich konzol, no generácii Series X/S sa tam na pomery Xboxu darí veľmi dobre. Už teraz predala súčasná generácia Xbox konzol v Japonsku viac ako dvojnásobok toho, čo sa podarilo predať v Xbox One generácii počas celej jej existencie. A aj keď na predaje Xbox360 v tejto krajine sa Series X/S zatiaľ pozerajú so závisťou, stále existuje realistická šanca, že na ne Microsoft dosiahne.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk