Štúdio The Coalition zrušilo svoju menšiu hru, aby sa sústredilo na Gears 6

Štúdio The Coalition zrušilo svoju menšiu hru, aby sa sústredilo na Gears 6

 

Dokončenie ságy.

Kanadské štúdio The Coalition pracovalo po dokončení Gears 5 a expanzie Hivebusters na menšej non-Gears hre, ktorá však nakoniec neuvidí svetlo sveta. V podcaste Game Mess Mornings to prezradil redaktor GiantBomb Jeff Grubb.

Grubb prezradil, že štúdio malo istý čas vo vývoji dvojicu menších projektov a okrem toho pomáhali s dokončením Halo Infinite a taktiež spolupracovali s Epicom na The Matrix Awakens Unreal Engine 5 tech demo. Úlohou menších projektov štúdia bolo lepšie sa zoznámiť s možnosťami novej generácie Unreal Enginu, no podľa Grubba im skúsenosť s prípravám The Matrix Awakens dema postačovala a preto sa tieto menšie projekty stali „zbytočnými.“ V praxi to teda znamená, že vydania Gears 6 by sme sa tak mali dočkať skôr, ako bolo pôvodne plánované.

„Zrušili tento menší projekt, ako aj ďalší projekt, takže tam boli zrušené dve hry. Štúdio sa teraz naplno pustí do hry Gears 6. Hovorím, že teraz, no skôr sa štúdio plne presunulo na vývoj Gears 6 v priebehu minulého roka a určite to bude ich ďalšia hra."

Hra Gears 5 vyšla v roku 2019 a príbehová expanzia Hivebusters vyšla o rok neskôr. Je však zrejmé, že na dokončenie trilógie si ešte nejaký ten rok počkáme.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk