Alan Wake 2 privíta aj hráčov, ktorí prvý diel nehrali

Alan Wake 2 privíta aj hráčov, ktorí prvý diel nehrali

 

Ostatní však získajú dodatočný kontext vďaka RCU.

Fínske štúdio Remedy má v súčasnosti plné ruky práce. Okrem pokračovania Control, spin-offu Control, live service hre Project Vanguard a remakom dvoch Max Payne hier totiž pripravujú aj pokračovanie kultovej hry Alan Wake. A hry by sme sa mali dočkať ešte v priebehu tohto roka.

Ak ste však nehrali jednotku, tak Sam Lake vám odkazuje, že sa nemusíte báť pustiť sa rovno do dvojky. Príbeh pokračovania totiž stojí na vlastných nohách, no ak ste jednotku hrali (alebo prípadne aj expanziu AWE pre Control), tak dostanete dodatočný kontext v tzv. RCU – Remedy Connected Universe.

„Keď sme vytvárali koncept hry Alan Wake 2, veľmi sme mysleli na to, že chceme vytvoriť zážitok, ktorý bude prívetivý pre všetkých - ako pre nových hráčov, ktorí možno nepoznajú Alana Wakea alebo prepojený vesmír Remedy, tak aj pre našich fanúšikov, ktorí boli na ceste s nami a užili si predchádzajúce hry Remedy," povedal. "Samozrejme, ak ste hrali hry zo série Alan Wake, Control a Control: AWE DLC - čaká na vás množstvo prepojení, kúskov príbehu a známych postáv, ktoré môžete objaviť.“

Alan Wake II príde na PC, Xbox Series X/S a PlayStation 5.

Zdroj: GamesRadar

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk