Európska Únia vydala formálne varovanie smerom k akvizícii Activision Blizzard

Európska Únia vydala formálne varovanie smerom k akvizícii Activision Blizzard

 

Microsoft však verí v úspešný koniec.

Európska Únia zaslala vo štvrtok oficiálne varovanie smerom k spoločnosti Microsoft kvôli akvizícii Activision Blizzard o čom informoval web Politico. Nejde o veľmi veľké prekvapenie, nakoľko zdroje blízke Európskej Únii o tomto varovaní zvestovali ešte pred jeho oficiálnym zaslaním.

Aj keď detaily sú neznáme, tak Európska Komisia už predtým vyjadrila obavy, že by Microsoft mohol zadržať vydávanie série Call of Duty a ďalších sérii od Activision Blizzard na ostatných konzolách a tým poškodiť konkurenčný boj. Obavy vyjadrila taktiež aj v oblastiach predplatených služieb a herného streamovania.

Pre Microsoft to však nie je úplne zlá správa, pretože varovanie znamená, že Európska Únia je ochotná rokovať o ústupkoch pri tejto 68,7 miliardovej transakcii. Hovorca Microsoftu pre Politico povedal, že spolu budú hľadať cestu vpred: „Pozorne počúvame obavy Európskej komisie a sme presvedčení, že ich dokážeme vyriešiť.“

Finálny verdikt sa očakáva do 23. marca 2023. Ešte predtým by sme sa však mali dočkať rozhodnutia v ďalšom kľúčovom regióne, vo Veľkej Británii. CMA má totiž v priebehu tohto týždňa vydať predbežné stanovisko v 2. fáze vyšetrovania.

Microsoft medzitým uistil regulačné orgány, že Call of Duty ostane na ostatných platformách a dokonca sa objaví aj na konzolách spoločnosti Nintendo. Podľa hovorcu Microsoftu je spoločnosť ochotná garantovať svoj postoj právne vymožiteľnými dohodami.

Zdroj: GI.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk