Microsoft predstavil štyri ID@Xbox hry smerujúce do predplatného Xbox Game Pass

Microsoft predstavil štyri ID@Xbox hry smerujúce do predplatného Xbox Game Pass

 

Menšie neznamená horšie.

Spoločnosť Microsoft nám na prezentácii ID@Xbox predstavila štvoricu indie hier, ktoré si to zamieria v najbližšom období do predplatného Xbox Game Pass a taktiež aj na Xbox konzoly, pričom všetky štyri patria medzi očakávané nezávislé hry pre rok 2023.

Everspace 2

Vývojári Everspace 2 sa pri vývoji pokračovania odklonili od rogue-like koreňov série a namiesto toho sa dočkáme polotovorenej RPG hry s dôrazom na craftovanie, budovanie lodí a strieľanie a neustále vylepšenovanie vášho vesmírneho plavidla. Zaujala taktiež aj masívna rôznorodosť prostredí v ktorých budete bojovať – planéty majú totiž rôzne ekosystémy a niektoré vás zavedú aj pod hladinu.

Okrem toho ponúkne Everspace 2 aj dôraz na príbeh a viac ako 200 hodín hrania. Hry sa dočkáme 6. apríla v Early Access na PC a PC Game Pass a v lete príde aj na Xbox Series konzoly.

The Last Case of Benedict Fox

Poľská Metroidvania nám ukázala poriadnu porciu záberov z hrania, ktoré si môžete pozrieť nižšie. Inšpirácia Loveracftom je viac ako zrejmá, no Fox bude musieť okrem svojej šikovnosti a rýchleho postrehu zapojiť do riešenia záhad aj hlavu.

Jeho úlohou bude vyriešiť tajomstvá svojej minulosti a minulosti svojej rodiny a pochopiť experimenty na ktorých pracoval jeho otec. Hry sa dočkáme 27. apríla na PC a Xbox Series X/S a v predplatnom Xbox Game Pass.

Planet of Lana

2D hra inšpirovaná hrou ICO v ktorej sa chopíte postavy dievčaťa s menom Lana, ktorú doprevádza mačka Mui. Skladateľom soundtracku je Takeši Furukawa (The Last Guardian) čo bolo počuť takmer okamžite.

Z pohľadu hrateľnosti ide o dobrodružstvo na štýl Limbo, ktoré je zamerané na atmosféru a postupné zdolávanie prekážok a hru uvidíme na jar na PC a Xbox konzoly a v predplatnom Xbox Game Pass.

Lightyear Frontier

Zaujímavý mix Farming Simulatora v sci-fi prostredí, kde sa musíte starať o vlastné prežitie na spočiatku nehostinnej planéte a kde je veľký dôraz kladený na preskúmavanie prostredia. Vo všetkom vám však pomôžu NPC postavy a hra taktiež ponúkne multiplayer – do svojho sveta si môžete pozvať kamaráta, ktorý vám pomôže so starostlivosťou o všetko podstatné.

Lightyear Frontier príde na jar na PC a Xbox Series X/S v Early Acces.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk