Next-gen update pre The Outer Worlds prináša viac smútku ako radosti

Next-gen update pre The Outer Worlds prináša viac smútku ako radosti

 

Toto naozaj nevyšlo.

Včera vydalo vydavateľstvo Private Division next-gen update RPG hry The Outer Worlds s názvom Spacer’s Choice Edition. Ten je platený pre všetkých a prináša optimalizáciu pre konzoly PlayStation 5 a Xbox Series X/S (update bol vydaný aj na PC), rôzne vizuálne zmeny a vylepšenia. Alebo aj zhoršenia...

Štúdio Virtuos, ktoré bolo za update zodpovedné totiž nevykročilo správnou nohou vpred a výsledkom toho je, že výkon hry na next-gen konzolách je doslova biedny. Hra si totiž nedokáže držať stabilný framerate na žiadnej konzolovej platforme a v žiadnom móde. V tzv. Cinematic móde klesá framerate pod 30FPS konštantne a v Performance móde si zas nedokáže hra udržať 60FPS. Na druhej strane však musíme dodať, že vizuálne zmeny sú veľmi výrazné, aj keď možno nie každému ulahodia.

Navyše, problémom je aj celá upgrade schéma. Upgrade za 9,99€ majú totiž hráči k dispozícii iba do 21. marca a iba v prípade, že vlastnia základnú hru a aj obe DLC. Ak vlastníte iba základnú hru, alebo hráte základnú hru cez Game Pass a kúpili ste si DLC, alebo keď vlastníte základnú hru na disku a vlastníte aj DLC, tak sa na vás táto ponuka nevzťahuje.

Zdá sa teda, že bude lepšie, keď zostanete pri starej verzii hry. Minimálne pokiaľ vývojári neopravia výkon na konzolách. A PC verzia na tom nie je o nič lepšie. V súčasnosti má na Steame iba 20% pozitívnych recenzií a hráči sa sťažujú na katastrofálnu optimalizáciu.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk