Šéf PlayStation prezradil, že jeho cieľ je zablokovať akvizíciu Activision Blizzard

Šéf PlayStation prezradil, že jeho cieľ je zablokovať akvizíciu Activision Blizzard

 

Žiadne dohody.

Možno vás to šokuje, ale snahou PlayStation je zablokovať akvizíciu Activision Blizzard Microsoftom. Teraz to už však máme priamo od šéfa PlayStation Jima Ryana, ktorý to podľa CCO Activision Blizzard Lulu Cheng Meservey povedal počas zasadnutia prominopolného úradu Európskej Únie 21. februára.

„Nechcem novú zmluvu o Call of Duty. Chcem len zablokovať vašu fúziu,“ povedal podľa Cheng Meservey Jim Ryan.

Samo o sebe to nie je veľkým prekvapením, aj keď takéto konštatovania sa nezvyknú hovoriť nahlas. Dáva to však do kontextu to, prečo Sony odmieta ponuky Microsoftu na 10-ročný kontrakt na sériu Call of Duty po dokončení akvizície.

Taktiež to však dáva do kontextu udalosti posledných dvanástich mesiacov. Microsoft totiž už po ohlásení akvizície v januári 2022 ponúkol Sony trojročnú licenciu, ktorú vtedy Ryan označil za neadekvátnu. Ak však bolo od začiatku cieľom Sony zablokovať akvizíciu, tak je zrejmé, že žiadna licencia nie je dostatočne adekvátna.

Rovnakým spôsobom to dáva do nového svetla vyjadrenia právnikov Sony. Tí v novej reakcii pre CMA obvinili Microsoft z nedostatku snahy o uzavretie kontraktu: „Spoločnosť Microsoft nepreukázala žiadny skutočný záväzok dosiahnuť výsledok rokovania," uvádza sa v podaní spoločnosti Sony na CMA. "Zdržiavali sa, angažovali sa len vtedy, keď cítili, že regulačné vyhliadky sa zhoršujú, a uprednostňovali rokovania v médiách pred rokovaniami so SIE.“ Z Ryanovho vyjadrenia je však jasné, že Sony nemalo záujem rokovať o akýchkoľvek podmienkach, pretože ich snahou bolo od začiatku celú akvizíciu zablokovať.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk