Tvorca Gears of War mal v pláne presunúť sériu do FPS žánru

Tvorca Gears of War mal v pláne presunúť sériu do FPS žánru

 

Potom však došlo k predaju.

Už je to viac ako odkedy sme sa dočkali poslednej Gears of War hry pod patronátom štúdia Epic Games. Spoločnosť totiž po vydaní Judgement predala práva na značku Microsoftu a vydala sa vlastnou cestou, ktorá skončila vydaním masívne populárnej hry Fortnite.

Ešte pred predajom značky sa však živo uvažovalo nad možným štvrtým dielom série. A tvorca hry Cliff Bleszinski v podcaste Xbox Era naznačil, že mohlo ísť o radikálnu zmenu. Priznal totiž, že pri štvorke zvažoval presun do FPS žánru: „Viete si predstaviť, že by ste v prvej osobe spílili Locusta motorovou pílou?,“ povedal Bleszinski.

To sa však nestalo a v roku 2014 putovali práva na značku Gears of War Microsoftu, ktorý vyhradil štúdio The Coalition (vtedy Black Tusk Studios), aby sa série ujal. Bleszinski však dodal, že šéf Xboxu Phil Spencer mal na štúdio požiadavku, aby sa Gears of War vrátil k hororovým koreňom: „To bola hlavná podmienka Phila Spencera, keď Microsoft získal toto duševné vlastníctvo. Pri rozhovore s Rodom Fergusonom povedal: "Vráťme sa k hororovým veciam.“

Či sa to s Gears of War 4 podarilo, to necháme na vašom hodnotení. Každopádne, štúdio The Coalition sa podarilo okrem remasteru jednotky vytvoriť aj dva plnohodnotné Gears of War hry a v súčasnosti už údajne chystajú šestku.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk