Sony: Vlastníctvo Call of Duty Microsoftom by spôsobilo „nenapraviteľné poškodenie konkurencie a inovácií“

Sony: Vlastníctvo Call of Duty Microsoftom by spôsobilo „nenapraviteľné poškodenie konkurencie a inovácií“

 

Bitka pokračuje.

Microsoft a Sony sú už niekoľko mesiacov v spore ohľadom akvizície vydavateľstva Activision Blizzard. Tŕňom v oku Sony je hlavne skutočnosť, že po jej dokončení by bol Microsoft vlastníkom značky Call of Duty a celú snahu o zablokovanie akvizície postavilo Sony na strachu z toho, že Microsoft by spravil zo série exkluzivitu a poškodil by biznis Sony.

Už minulý týždeň zazneli zo strany veľmi silné (a občas aj absurdné) slová, no teraz sa zdá, že išlo len o prvé kolo. Dokumenty dodané britskému regulačnému orgánu CMA totiž neustále odhaľujú nové a nové argumenty a poznatky a celý vzťah medzi spoločnosťami ešte viac komplikujú.

Sony v najnovšom dokumente smerovanom CMA tvrdí, že ak by Microsoft vlastnil značku Call of Duty, tak by to poškodilo konkurenciu a inováciu v hernom priemysle a to nenapraviteľným spôsobom: „Sme presvedčení, že ich súčasná ponuka nenapraviteľne poškodí hospodársku súťaž a inovácie v odvetví,“ tvrdí Sony v dokumente.

Japonská spoločnosť priznala, že dostala ponuku na 10-ročnú licenciu na vydávanie Call of Duty hier na PlayStation konzolách a to vrátane možnosti pridania Call of Duty do PlayStation Plus v deň vydania, no jedným dychom skonštatovala, že ide o ponuku, ktorá by hernému trhu nepriniesla nič dobré. Sony zároveň dodalo, že chcelo podmienky tejto ponuky Microsoftu zverejniť, no bol to práve Microsoft, ktorý požiadal o vystrihnutie týchto informácií z verejnej časti dokumentu. Podmienky, ktoré tak dal Microsoft Sony sú tak neznáme.

Microsoft tvrdí, že Sony ponúkol cenovú, dátumovú a funkčnú paritu – čiže Call of Duty hry by sa objavili na PlayStation konzolách v rovnaký dátum s rovnakými funkciami a s rovnakou predajnou cenou ako na Xbox konzolách. Čo sa týka pridania Call of Duty do PlayStation Plus, tak tam sa dá predpokladať, že Microsoft požaduje od Sony trhovú cenu, ktorá však v prípade Call of Duty môže ľahko dosiahnuť stovky miliónov dolárov a iba ťažko sa dá predpokladať, že by Sony túto ponuku akceptovalo.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk