Microsoft uzavrel ďalšiu dohodu aby pretlačil akvizíciu Activision Blizzard

Microsoft uzavrel ďalšiu dohodu aby pretlačil akvizíciu Activision Blizzard

 

Bude to stačiť?

Spoločnosť Microsoft oznámila dosiahnutie 10-ročnej dohody so spoločnosťou Boosteroid, ktorá garantuje prítomnosť hier od first-party hier Xboxu a Bethesdy a v prípade dokončenia akvizície aj hier Activision Blizzard v tejto službe.

Boosteroid je služba, vďaka ktorej si môžete prenajať výkonný počítač a hrať na ňom hry prostredníctvom herného streamovania. Ide tak efektívne o podobnú dohodu, ako Microsoft uzavrel so spoločnosťou Nvidia a jej služby GeForce Now.

Podľa prezidenta Microsoftu Brada Smitha ide o jasný dôkaz toho, že Microsoft chce zabezpečiť, aby sa séria Call of Duty dostala k čo možno najväčšiemu publiku v snahe presvedčiť regulačné orgány, aby im umožnili kúpiť vydavateľstvo Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolárov: „Ak je jediným argumentom to, že spoločnosť Microsoft sa chystá zadržať hru Call of Duty na iných platformách a my sme teraz uzavreli zmluvy, ktoré ju prinesú na oveľa viac zariadení a oveľa viac platforiem, je to dosť ťažký argument pre súd.“

Smith taktiež naznačil, že v blízkej budúcnosti pribudne ešte niekoľko podobných zmlúv. Problémom je však stále spoločnosť Sony, ktorá vystupuje jasne proti akvizícii a ktorá odmieta prijať 10-ročný kontrakt na Call of Duty od Microsoftu. Prezident Microsoftu skonštatoval, že v súčasnosti so Sony nerokujú a je zrejmé, že Sony o podobný kontrakt záujem nemá. 

Finálne verdikty ohľadom akvizície sú naplánované na 25. apríla (Európska Únia) a 26. apríla (CMA). Smith však dodal, že akékoľvek rozhodnutie o dohode bude podliehať súdnemu preskúmaniu.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk