Microsoft podpísal ďalšiu zmluvu, aby dokončil akvizíciu Activision Blizzard

Microsoft podpísal ďalšiu zmluvu, aby dokončil akvizíciu Activision Blizzard

 

Konkrétne ústupky.

Právnici Microsoftu musia mať radosť z množstva kontraktov, ktoré v posledných týždňoch pripravujú pre Xbox divíziu. Šéf Xboxu Phil Spencer totiž na sociálnej sieti Twitter oznámil, že po včerajšej dohode so streamovacou službou Boosteroid uzatvoril Microsoft rovnaký 10-ročný kontrakt s ďalšou streamovacou službou, Ubitus.

Ubitus tak dostane 10-ročnú licenciu na streamovanie hier od Xbox Game Studios, Bethesdy a v prípade schválenia akvizície Activision Blizzard aj hry od tohto vydavateľstva.

Ubitus je cloud spoločnosť, ktorá poskytuje riešenia týkajúce sa streamovania hier a ďalších zábavných produktov. Ubitus napríklad poháňa cloud hry na platforme Nintendo Switch.

Výber spoločností s ktorými Microsoft uzatvára tieto kontrakty nie je vôbec náhodný. Ide totiž o spoločnosti, ktoré CMA vo svojom vyhodnotení akvizície menovala ako hráčov na trhu s herným streamovaním, ktorých by sa mohli dotknúť negatívne dôsledky tejto akvizície a Microsoft tak tieto kontrakty uzatvára, aby tieto výhrady CMA priamo adresoval. A nakoľko prezident Microsoftu Brad Smith vo včerajšom vyhlásení hovoril o „kontraktoch,“ tak predpokladáme, že toto ohlásenie nebolo posledným.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk