Sea of Thieves oslavuje 5 rokov štatistikami, dokumentom o vývoji a sľubom o ďalších piatich rokoch

Sea of Thieves oslavuje 5 rokov štatistikami, dokumentom o vývoji a sľubom o ďalších piatich rokoch

 

Prípad škaredého káčatka a krásnej labute.

Viete, ktorá herná značka je tou najúspešnejšou Xbox značkou od spustenia Xbox One generácie? Sea of Thieves. Hra, ktorá vyšla v roku 2018 a ktorej priemer hodnotení (67/100) nenaznačoval, že sa dočká masívneho úspechu a dlhého života. Opak sa však stal pravdou. Rare totiž našlo recept, ktorý prilákal hráčov a neustálou podporou hry spôsobili, že v dnešnej dobe hrajú Sea of Thieves desaťtisíce hráčov denne.

Sea of Thieves totiž oslavuje 5 rokov od svojho vydania a pri tejto príležitosti sme sa dočkali vydania dokumentu Voyage of Lifetime, ktorý mapuje vývoj hry – zaujímavý spôsob, ako štúdio navrhlo vývoj hry manažmentu Xboxu, problémy pri vydaní a následný úspech v post-launch podpore.

Štúdio taktiež zverejnilo štatistiky z hry, ktoré sú doslova masívne. Hráči strávili v hre 1,2 miliardy hodín, pričom hráčska základňa je z 54% tvorená hráčmi na Xbox konzolách (PC platforme teda prináleží 46%). 1,3 milióna hráčov sa stali Pirátskymi Legendami. Najobľúbenejším zvieratkom je Ashen Curse Magaw a najobľúbenejším kozmetickým balíčkom pre lode je Dark Warsmith.

A čo je asi najdôležitejšia správa. Šéf vývoja hry Mike Chapman pre Xbox Wire potvrdil, že Rare v súčasnosti neplánuje opustiť podporu tejto hry a naznačil, že nás čaká ešte minimálne 5-ročná podpora: „Myslím si, že 10 rokov hry Sea of Thieves nám bude pripadať ako dlhá doba - ale tiež sa mihneme a budeme tam. A stále si myslím, že budeme mať nedokončenú prácu, keď sa do tohto bodu dostaneme.“ Následne skonštatoval, že vedenie Rare už malo posedenie v ktorom mapovali najbližších 5 rokov podpory hry.

Okrem podpory Sea of Thieves pracuje štúdio Rare aj na hre Everwild. 

Zdroj: Youtube/XboxWire

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk