Za 10 rokov vyplatil Microsoft cez ID@Xbox program vývojárom 4 miliardy dolárov

Za 10 rokov vyplatil Microsoft cez ID@Xbox program vývojárom 4 miliardy dolárov

 

A oveľa viac pribudne už čoskoro.

Microsoft oslavuje 10 rokov programu ID@Xbox. Ide o program určený pre nezávislých vývojárov, ktorý im umožňuje vydať hry na Xbox konzolách bez potreby veľkého vydavateľa a akéhosi nástupcu programu Xbox Live Arcade.

Od svojho vzniku vyplatil Microsoft cez ID@Xbox program vývojárom viac ako 4 miliardy dolárov a aj ostatné čísla pri oslavách dekády fungovania zaujmú: „Umožnili sme nezávislým vývojárom dodať na Xbox viac ako 3 000 hier (viac ako celkový počet hier vydaných na pôvodný Xbox a Xbox 360 dohromady), zapojili sme do programu viac ako 5 000 vývojárov a zaplatili sme vývojárom viac ako štyri miliardy dolárov. Štyri miliardy dolárov je naozaj veľa peňazí! Je to taký dôkaz nielen sily videohier ako zábavného média, ale aj sily nezávislého vývoja, našich fanúšikov a hráčov a dôkaz toho, že keď počúvate a pracujete na posilnení postavenia vývojárov, dejú sa dobré veci."

Cez tento program vyšli mnohé populárne Xbox hry ako napríklad Among Us, No Man’s Sky, Dead By Daylight, Stardrew Valley, Tunic, Vampire Survivors, Metal: Hellsinger, The Ascent, Hades, Deep Rock Galactic atď.

Budúcnosť ID@Xbox programu je však naďalej žiarivá. Microsoft totiž znížil počet fyzických kópií hier, ktoré sa musia vyrobiť na to, aby mohla byť vydaná krabicová verzia hier a taktiež priniesol nový template pre vývojárov, ktorý zabezpečí „rovnocenný prístup k vedeniu programu ID@Xbox“ a zaviedol aj ID@Xbox Developer Acceleration Program: „Dnes verejne oznamujeme program ID@Xbox Developer Acceleration Program. Poslaním programu je poskytnúť nedostatočne zastúpeným tvorcom zdroje a informácie potrebné na to, aby mohli do konzoly Xbox priniesť svoju kreativitu, inovácie a originalitu.“

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk