Microsoft: 10 rokov je dostatočný čas pre Sony, aby vytvorili konkurenta Call of Duty

Microsoft: 10 rokov je dostatočný čas pre Sony, aby vytvorili konkurenta Call of Duty

 

Vyzradené plány?

Ďalšia kapitola nekonečnej ságy Microsoft a Activision Blizzard vs. Sony je za nami. Britská CMA totiž zverejnila ďalší dokument, ktorý reprezentuje vypočúvanie zástupcov Microsoftu a plánované ústupky, ktoré Microsoft odprezentoval, aby CMA akvizíciu schválilo. A už tradične sme sa dočkali aj štipľavých odkazov a zaujímavých informácií.

V dokumente Microsoft zopakoval mantru sprístupnenia série Call of Duty čo možno najväčšiemu publiku a argumentoval aj nedávnymi dohodami s Nvidiou, Nintendom a ďalšími spoločnosťami. To by malo podľa Microsoftu adresovať výhrady CMA v oblasti herného streamovania.

Tvrdším orieškom však bude konzolový segment, kde je Sony stále proti tejto akvizícii a argumentuje často šialenými argumentami len preto, aby akvizíciu zastavilo. Microsoft objasnil, ako by 10-ročný kontrakt pre Sony fungoval v praxi a to vrátane rozdelenia tržieb z predaja hier a mikrotransakcií. Microsoft skonštatoval, že nová dohoda by zrovnoprávnila Call of Duty na všetkých platformách čo by prinieslo zlepšenie terajšej situácie, kedy majú PlayStation hráči vzhľadom na marketingovú spoluprácu Sony s Activision Blizzard bonusový obsah alebo časovú exkluzivitu na určitý obsah.

Microsoft prezradil, že 10 rokov je dostatočne dlhá doba a to bez ohľadu na to, čo sa bude diať potom. Ich argumentácia spočíva v tom, že ide o obdobie, kedy budeme v ďalšej generácii konzol a nenastane tak situácia, že by Microsoft Sony odstrihol na začiatku novej generácie. Taktiež argumentuje, že 10 rokov je dostatočný čas na to, aby Sony vyvinulo vlastného konkurenta Call of Duty za predpokladá, že sa nedohodnú na ďalšej licenčnej dohode. Microsoft podotkol, že 10 rokov pri takýchto akvizíciách je štandardom aj v iných kľúčových oblastiach verejného života ako je napríklad farmaceutický priemysel.

Dozvedeli sme sa, že dohoda by sa týkala všetkých aktuálnych aj budúcich PlayStation konzol a to v plnej obsahovej a technologickej parite. Podľa Microsoftu sa parita dá overiť jednoducho a poukázal napríklad na Digital Foundry pri technologickej analýze. Microsoft sa dokonca zaviazal, že by využíval aj pokročilé funkcie PlayStation konzol ako napríklad haptickú odozvu či adaptívne triggery. Parita by sa týkala aj koncovej ceny Call of Duty hier a taktiež aj možnosti pridania Call of Duty hier do PlayStation Plus v deň vydania.

A čo sa týka kontroly dodržiavania týchto zmluvných podmienok, tak Microsoft navrhol CMA nezávislý orgán, ktorý by prešetroval všetky náznaky porušenia kontraktov, pričom náklady na jeho fungovanie by znášal Microsoft. Tento orgán by mal okrem iného právomoc odložiť vydanie novej Call of Duty hry, ak by sa zistilo, že porušuje podmienky 10-ročného kontraktu pre spoločnosť Sony a to až do momentu vykonania nápravy.

Celý dokument si môžete prečítať na tomto odkaze.

Rozhodnutie CMA o akvizícii sa očakáva najneskôr 26. apríla. A nakoľko správy Reuters hovoria o tom, že Európska Únia je pripravená akvizíciu schváliť, tak CMA sa považuje za poslednú prekážku k úspešnému dokončeniu akvizície.

Zdroj: CMA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk