Vývojári Redfall pracujú na odstránení online DRM, sľubujú 20 hodín hrania a žiadne mikrotransakcie

Vývojári Redfall pracujú na odstránení online DRM, sľubujú 20 hodín hrania a žiadne mikrotransakcie

 

Detaily, detaily, detaily.

Vybrané redakcie po celom svete mali možnosť zahrať si očakávanú upírsku hru Redfall od štúdia Arkane a okrem faktu, že nebyť akvizície Microsoftom, tak hra by sa dostala aj na PlayStation 5 sme sa dozvedeli viacero zaujímavých informácií o hre samotnej.

Možnosť zahrať si hru potvrdila to, čo sa nám vývojári snažili posledných niekoľko mesiacov povedať – že Redfall nie je upírskym klonom Left 4 Dead, ale ide skôr o kombináciu Far Cry, Borderlands a Prey. Redaktori, ktorí mali možnosť vyskúšať si hru si veľmi pochvaľovali hrateľnosť a hlavne pocit zo streľby. Hráči však už štandardne dostanú k dispozícii široké spektrum možností pri postupe, čo garantuje nie len rôznorodosť hrateľných postáv ale aj množstvo vybavenia k dispozícii.

Vývojári sa taktiež vyjadrili ku kontroverznej online DRM ochrane. Napriek tomu, že štúdio tvrdilo, že Redfall je skvelo hrateľný aj pre jedného hráča, tak aj pri singleplayer hraní musíte mať aktívne online pripojenie, čo mnohí neniesli dobre. Dobrou správou však je, že Arkane už teraz pracuje na možnosti, ako hru sprístupniť aj v offline móde: „Vývojári na to môžu reagovať dvoma spôsobmi, však? Mohli by povedať: 'Panebože, vy ste stále online. Ak sa dostanete na svoj Steam a nie je online, zľaknete sa. Ak sa dostanete na svoj Xbox a nemôžete si stiahnuť najnovší patch alebo sa pozrieť, čo robia vaši priatelia, vyletíte z kože. Chcete byť stále online! Myslím si však, že táto odpoveď je málo empatická. Sú ľudia, ktorí žijú na miestach, kde sú výpadky alebo ich širokopásmové pripojenie je na nič, alebo súperia s členmi svojej rodiny, pretože ich mama streamuje film alebo ich brat je na inom zariadení. A preto si myslím, že je to oprávnená kritika,“ povedal šéf štúdia Harvey Smith.

„Berieme to s veľkou dávkou empatie," povedal Smith. "Počúvame. A už sme začali pracovať na tom, aby sme to v budúcnosti riešili. Musíme urobiť niektoré veci, ako napríklad zašifrovať ukladanie hier a urobiť množstvo práce na používateľskom rozhraní, aby sme to podporili. A tak skúmame - nemám nič sľubovať - ale skúmame a aktívne pracujeme na tom, aby sme to v budúcnosti vyriešili.“

Smith však jedným dychom dodal, že always online ochrana nie je v hre preto, že by Redfall obsahoval mikrotransakcie. Podľa neho sa všetko kozmetické v hre odomyká hraním: „V hre nie je žiadny obchod ani mikrotransakcie. Vo svete môžete nájsť kostýmy a podobné veci, tie sú vaše.“

Podľa Smitha bola snaha o always online DRM vedená tým, že štúdio chce poznať to, ako hráči hrajú hru prostredníctvom analytických nástrojov.

Vývojári zo štúdia Arkane prezradili aj to, že prejdenie Redfall by malo zabrať približne 20 hodín hrania, no nakoľko ide o hru v otvorenom svete, tak je ťažké stanoviť presné číslo. Hra totiž ponúka množstvo voliteľného obsahu ako napríklad Nests a ak sa hráč rozhodne do nich pustiť, tak sa počet hodín výrazne navýši.

Redfall príde 2. mája na PC a Xbox Series X/S a do predplatného Xbox Game Pass.

Zdroj: Twitter/IGN/Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk