Microsoft o PS5 verzii Redfall: Žiadnu hru sme z PlayStation konzol neodstránili

Microsoft o PS5 verzii Redfall: Žiadnu hru sme z PlayStation konzol neodstránili

 

Zavaril šéf Arkane Microsoftu?

Harvey Smith, šéf štúdia Arkane Austin v rozhovore pre IGN France potvrdil, že po akvizícii Bethesdy Microsoft zrušil PS5 verziu hry Redfall, ktorá sa tak stala exkluzivitou pre Xbox Series X/S a PC. Smith povedal: „Povedali: 'Žiadna PlayStation 5. Teraz budeme robiť hru na Game Pass, Xbox a PC."

Asi netreba konštatovať, že internetová komunita, hlavne tá z tábora PlayStation konzol to nebrala s pokojom. Pretože aj keď Redfall možno nie je tým „system-sellerom,“ tak vyhlásenie Smitha nepriamo potvrdzuje, že to isté sa udialo aj s hrou Starfield.

Web Gamespot tak požiadal o komentár hovorcu Microsoftu, no ten zopakoval to, čo už povedal v minulosti: „Zo systému PlayStation sme nestiahli žiadne hry. V skutočnosti sme od akvizície spoločnosti ZeniMax rozšírili našu ponuku hier, ktoré sme dodali na PlayStation od spoločnosti Sony, a prvé dve hry, ktoré sme dodali po uzavretí zmluvy, boli exkluzívne hry pre PlayStation 5," povedal hovorca spoločnosti Microsoft pre GameSpot s odkazom na Deathloop a Ghostwire: Tokio. "To isté sme urobili od nášho uzavretia Minecraftu, keď sme rozšírili dosah tejto franšízy. Všetky hry, ktoré boli dostupné na PlayStation, keď sme v marci 2021 získali spoločnosť ZeniMax, sú stále dostupné na PlayStation a pokračovali sme v aktualizáciách obsahu na PlayStation a PC. Vždy sme hovorili, že budúce rozhodnutia o tom, či budeme distribuovať hry ZeniMax pre iné konzoly, sa budú prijímať individuálne.“

A aj keď mnohí poukazujú na fakt, že vyhlásenie Smitha môže zavariť snahám Microsoftu na získanie Activision Blizzard, tak nič také sa pravdepodobne nestane. Jednak z dokumentov britskej CMA vyplýva, že o tomto prípade vedeli už v septembri 2022, takže toto „odhalenie“ vlastne odhalením ani nebolo. A navyše, celý prípad akvizície Activision Blizzard sa týka primárne série Call of Duty a na tú Microsoft ponúka 10-ročný kontrakt pre Sony – niečo, čo pri Redfall ani Starfield sľúbené nebolo.

Tak či tak to opäť otvorilo tému prístupu k Microsoftu k hrám od štúdií, ktoré spoločnosť kúpila. Lebo zatiaľ čo efektívne všetky hry od Bethesdy a ďalších štúdií budú Xbox a PC exkluzivitami, tak na druhej strane bariéry stojí Minecraft, ktorý je nie len že neustále podporovaný na PlayStation konzolách, ale aj nové spin-off hry Minecraftu sa objavili na konkurenčných platformách.

Redfall príde 2. mája na PC a Xbox Series X/S.

Zdroj: Gamespot

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk