Microsoft a ABK reagujú: Snaha Sony udržať si dominanciu nemôže prekonať fakty

Microsoft a ABK reagujú: Snaha Sony udržať si dominanciu nemôže prekonať fakty

 

Obe spoločnosti rozhodnutie vítajú.

Prelomové rozhodnutie v prípade akvizície Activision Blizzard Microsoftom priniesol dnes britský regulačný orgán CMA, ktorý spravil otočku o 180° a skonštatoval, že táto akvizícia neprináša žiadne obavy v segmente herných konzol a predplatených služieb a CMA tak zameria svoje vyšetrovanie iba na streamovacie služby. Vo všeobecnosti sa však očakáva, že akvizícia bude schválená, čo naznačujú aj akcie Activision Blizzard, ktoré vystrelili prudko nahor.

A asi nikoho neprekvapuje, že zástupcovia Microsoftu a Activison Blizzard sú veľmi spokojní: „Oceňujeme prísne a dôkladné hodnotenie dôkazov zo strany CMA a vítame jeho aktualizované predbežné zistenia. Vďaka tejto dohode bude mať viac hráčov väčší výber spôsobu hrania Call of Duty a svojich obľúbených hier. Tešíme sa na spoluprácu s CMA pri riešení všetkých nevyriešených problémov,“ povedal pre CNBC hovorca Microsoftu.

Activision Blizzard sa vo svojom vyhlásení oprel do Sony a do jej snahy zablokovať akvizíciu za účelom udržania si svojho postavenia na trhu: „CMA preukázalo lepšie pochopenie trhu s konzolovými hrami a záväzok podporovať hráčov a konkurenciu. Kampaň spoločnosti Sony na ochranu jej dominantného postavenia blokovaním nášho zlúčenia nemôže prekonať fakty a spoločnosť Microsoft už predložila účinné a vykonateľné nápravné opatrenia na riešenie všetkých zostávajúcich obáv CMA. Vieme, že táto dohoda bude prínosom pre hospodársku súťaž, inovácie a spotrebiteľov v Spojenom kráľovstve.“

CMA to síce priamo v dokumente neuviedlo, no náznaky poukazujú, že organizácia si uvedomila chybné výpočty dopadu odstránenia Call of Duty z PlayStation konzol. Z nejakého dôvodu totiž CMA rátala 5-ročné obdobie potencionálnych zvýšených tržieb Xboxu voči iba jednému roku potencionálnych strát kvôli vynechaniu vydávania COD hier na PlayStation konzolách. Microsoft poukázal na túto chybu a tak CMA skonštatovalo že „táto stratégia by bola výrazne stratová pri akomkoľvek pravdepodobnom scenári.“

Uvidíme teda, či Sony sa nakoniec podvolí a podpíše s Microsoftom 10-ročný kontrakt, alebo si počkajú na ďalší vývoj. Šance na úspešné uzatvorenie akvizície sú však teraz extrémne vysoké.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk