Veterán BioWare sa vrátil, aby pomohol štúdiu dokončiť Dragon Age: Dreadwolf a pomáha aj Mass Effect tím

Veterán BioWare sa vrátil, aby pomohol štúdiu dokončiť Dragon Age: Dreadwolf a pomáha aj Mass Effect tím

 

Všetci na palubu.

Vydavateľstvo Electronic Arts oznámilo, že k s blížiacimi sa finálnymi prácami na hre Dragon Age: Dreadwolf sa do BioWare vrátil bývalý producent série Mark Darrah, ktorý okrem Dragon Age v minulosti pracoval aj na sérii Baldur’s Gate. Jeho nová pozícia je charakterizovaná ako konzultant a jeho primárnou úlohou bude zabezpečiť, aby nový Dragon Age spĺňal všetko, čo od hry fanúšikovia očakávajú.

V BioWare by sa tak situácia dala charakterizovať tak, že všetci idú na palubu Dragon Age tímu. A to vrátane členov vývoja novej Mass Effect hry. Tá je ešte stále vo fáze predprodukcie a zatiaľ čo šéf vývoja Mike Gamble s niekoľkými vývojármi ostal pri tomto projekte a naďalej pracujú na prototypoch a základoch budúcej Mass Effect hry, tak zvyšok tímu sa presunul k Dragon Age: Dreadwolf, aby pomohol zvyšku BioWare dokončiť hru čo možno najskôr. Efektívne to teda znamená, že na nový Mass Effect si počkáme poriadne dlho.

Od EA sme sa dozvedeli aj to, že Dragon Age: Dreadwolf je vo fáze postprodukcie od septembra 2022 a aj keď EA zatiaľ nehovorilo o možnom dátume vydania, tak je zrejmé, že hry sa dočkáme buď v tomto, alebo v budúcom roku.

Naše štúdio sa zameriava na vytvorenie najlepšieho Dragon Age: Zatiaľ čo hlavný tím Mass Effectu pokračuje v predprodukčných prácach," povedal generálny riaditeľ BioWare Gary McKay. "Pokračujeme v iterácii a vylepšovaní hry Dreadwolf, pričom sa zameriavame na veci, ktoré sú pre našich fanúšikov najdôležitejšie. Keďže tento nový zážitok ďalej prepájame s odkazom série, Mark Darrah sa pripojí k tímu ako konzultant a prinesie so sebou dlhoročné skúsenosti s prácou na Dragon Age.“

EA potvrdilo, že vývoj hry nechce uponáhľať chce sa uistiť, že to bude pre svojich fanúšikov správne pokračovanie. 

Hra je vo vývoji na PC, Xbox Series X/S a PlayStation 5. 

Zdroj: VentureBeat

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk