Vývojárska verzia hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl sa dostala na internet

Vývojárska verzia hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl sa dostala na internet

 

Prístup do nej však nemáme.

Vývoj S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl poznačili viaceré smutné komplikácie, ktoré sa týkajú hlavne ruskej invázie Ukrajiny z februára 2022. Namiesto pokojného dokončenia hry museli vývojári narukovať a aj keď v posledných mesiacoch sa pre nich situácia upokojila (aj vďaka presťahovaniu časti štúdia do Česka), tak problémy sa úplne neskončili.

Nedávno sme vás informovali o tom, že ruskí hackeri sa štúdiu GSC Game World začali vyhrážať vypustením rôznych materiálov z vývoja hry na internet v prípade, ak štúdio nezmení svoje rozhodnutie nedistribuovať hru na trhoch v Rusku a Bielorusku. Tieto hrozby sa zatiaľ nenaplnili, no teraz prichádza ďalší problém.

Vývojárom totiž unikla na internet vývojárska verzia hry, no našťastie sú tieto súbory kryptované a preto sú efektívne nehrateľné. Zdá sa však, že v tomto prípade ide o omyl IT oddelenia štúdia, ktoré 193GB súborov sprístupnilo verejnosti a ich pôvod je z Česka, kde sídli časť štúdia GSC Game World. Štúdio sa však k úniku zatiaľ nevyjadrilo a preto túto verziu nevieme 100% potvrdiť.

S.T.A.L.K.E.R 2 dev builds leaked
by u/POTTERMAN1 in GamingLeaksAndRumours

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl by mal prísť na trh v priebehu roka 2023 na PC a Xbox Series X/S a do predplatného Xbox Game Pass. Vzhľadom na to je teoreticky možné, že ohlásenia dátumu vydania by sme sa mohli dočkať počas Xbox Game Showcase 11. júna.

Zdroj: GSC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk