Microsoft údajne preskúmava spôsoby, ako obísť CMA pri akvizícii ABK

Microsoft údajne preskúmava spôsoby, ako obísť CMA pri akvizícii ABK

 

Obchod aj napriek zákazu.

Microsoftu bolo zatrhnuté kúpiť si Activision Blizzard britským regulačným orgánom CMA. A aj keď Microsoft sa odvolal a tento súdny proces je naplánovaný na júl, spoločnosť už údajne preskúmava spôsoby, ako obísť CMA a uzatvoriť akvizíciu aj napriek zákazu.

V novej správe od dôveryhodného biznis zdroja MLex sa totiž nachádza informácia, že vedenie Microsoftu „aktívne vyhodnocuje spôsoby“ uzavretia akvizície aj napriek zákazu. Na druhej strane však rýchlosť odvolacieho procesu CAT tak trochu utláča volanie vo vnútri spoločnosti o uzavretie akvizície aj napriek negatívnemu postoju CAT.

Redmondská spoločnosť si najala skupinu právnikov a dala im za úlohu nájsť spôsob, ako sa to bude dať, pričom jedna z možností je že Activision presunie svoj biznis z Veľkej Británie do inej európskej krajiny, aby sa tak obchod vyhol jurisdikcii CMA. Tento krok by však musel spraviť Activision Blizzard samostatne, nakoľko Microsoft ešte nemôže rozhodovať o procesoch vo vnútri spoločnosti. Ďalšou možnosťou je, že Microsoft rozšíri behaviorálne ústupky, ktoré ponúkol Európskej Únii (a ktoré EÚ prijala) a to aj napriek odmietavému postoju CMA voči takejto forme ústupkov.

Microsoft taktiež aktívne bojuje proti rozhodnutiu CMA, ktoré Microsoftu zakazuje kúpu podielov spoločnosti Activision (a naopak) po dobu niekoľkých rokov. Spoločnosť Microsoft by mohla napadnúť konečné nariadenie na súde a pokúsiť sa zúžiť jeho rozsah, čo by jej umožnilo zatvoriť ho aj inde vo svete.

Ďalšou možnosťou pre Microsoft je spoločnosť by sa mohla usilovať o uzavretie transakcie a na svoju obhajobu by mohla tvrdiť, že príkaz bol nezákonný, keď ju zažaluje CMA.

Hovorca Microsoftu povedal: „Našou prioritou je pokračovať v odvolacom konaní v Spojenom kráľovstve a naďalej sme odhodlaní viesť konštruktívny dialóg a hľadať riešenia na odstránenie regulačných problémov."

Problémom pre Microsoft je však blížiaci sa hraničný dátum na uzavretie akvizície (18. júl). V prípade, že sa Microsoftu nepodarí akvizíciu uzavrieť do tohto dátumu, tak bude musieť vyjedať s vedením Activision Blizzard nový kontrakt (alebo predĺžiť ten existujúci). Vedenie Activision Blizzard však môže napríklad požadovať navýšenie ceny za akciu (Microsoft v súčasnosti ponúka 95$ za akciu) vzhľadom na masívny úspech Modern Warfare 2 a očakávaný úspech Diablo IV. Je teda v najlepšom záujme Microsoftu uzavrieť akvizíciu do tohto dátumu. Či to však bude legálne možné, ukáže až čas.

Zdroj: MLex/ResetEra

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk