Šéf Xboxu sa opäť vyjadril k exkluzivite The Elder Scrolls VI

Šéf Xboxu sa opäť vyjadril k exkluzivite The Elder Scrolls VI

 

A opäť sme sa veľa nedozvedeli.

Pri vydaní hry Starfield sa opäť dostala na pretras exkluzivita nasledujúcej hry štúdia Bethesda Game Studios – The Elder Scrolls VI. Zatiaľ čo ešte v roku 2021 sa otvorene hovorilo o tom, že pôjde o exkluzivitu pre Xbox konzoly, tak v posledných mesiacoch počúvame o tom, že o jej prípadnej exkluzivite ešte nebolo rozhodnuté, pretože hra iba nedávno vyšla z pred-produkcie. Možnosti sú dve – buď Microsoft naozaj prehodnocuje svoju exkluzívnu stratégiu, alebo to jednoducho zahral pred regulačnými orgánmi.

A múdrejší nie sme ani po rozhovore šéfa Xboxu Phila Spencera pre Bloomberg. Na otázku, či hra bude exkluzívnou a či je to správny krok pre stratégiu vydávania hier pre Xbox Spencer odpovedal neurčito: „Pri hrách, ktoré vytvárame, sa na to pozeráme individuálne," odpovedal. "Chceme sa uistiť, že naše hry sú dostupné na mnohých rôznych miestach - na našich konzolách Xbox, na PC, tiež prostredníctvom cloudu, tieto hry môžu prísť takmer na akékoľvek zariadenie s prístupom na web.

„Máme pred sebou milióny a milióny hráčov, ktorí budú mať prístup k hre Starfield a ďalším hrám Xbox Game Studios. V skutočnosti ide o to, aby si hráči mohli vybrať, ako chcú hrať, a aby si vytvorili svoju knižnicu hier.“

Samozrejme, do vydania The Elder Scrolls VI ostáva ešte veľmi dlhá doba. Vzhľadom na dĺžku vývoja AAA hier sa nepredpokladá, že hry sa dočkáme skôr ako v roku 2027, no možno nás BGS prekvapí. Tým pádom však Microsoft nemusí prípadnú exkluzivitu hry ohlasovať ešte niekoľko rokov.

Vice-prezident Bethesdy Pete Hines iba nedávno v rozhovore pre španielsky Vandal prezradil, že hra vstúpila do ranej fázy produkcie.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk