Môže ešte snahe Microsoftu kúpiť Activision Blizzard podkúriť Európska Únia?

Môže ešte snahe Microsoftu kúpiť Activision Blizzard podkúriť Európska Únia?

 

Netradičný prípad s netradičným vývojom.

Aj keď ohľadom snahy Microsoftu kúpiť Activision Blizzard je momentálne na verejnosti ticho, tak to neznamená, že na pozadí sa nič nedeje. Naopak. Microsoft má prakticky mesiac na to, aby celú záležitosť uzavrel, pretože inak sa môže stať, že vydavateľstvu môže zamávať na rozlúčku, nakoľko 18. októbra vyprší termín na uzavretie akvizície.

Aký je teda stav? Prakticky sa čaká na britský regulačný orgán CMA. Microsoft v snahe dostať ho na svoju stranu prepracoval akvizičnú zmluvu do takej podoby, že v prípade úspešného schválenia akvizície bude musieť odpredať práva na herné streamovanie Activision Blizzard hier spoločnosti Ubisoft, ktorá bude ich výhradným distribútorom vo všetkých krajinách sveta s výnimkou EEA (Európsky hospodársky priestor) a to na obdobie 15 rokov s neobmedzenou platnosťou. To má adresovať výhrady CMA, že kúpou Activision Blizzard získa Microsoft dominantné postavenie v oblasti herného streamovania.

Zatiaľ čo sa však Microsoft snaží dostať CMA na svoju stranu, tak sa zrazu ozvala aj Európska Únia, ktorá akvizíciu schválila (s ústupkami) ešte v máji tohto roka. Upravené podmienky, ktoré musel Microsoft pripraviť s ohľadom na britský regulačný orgán totiž priniesli znepokojenie z toho, že môžu mať negatívny dopad na podmienky, ktoré vyjednala vo svojom schvaľovacom procese Európska Únia.

Podľa Reuters tak zástupcovia regulačného orgánu Európskej Únie kontaktovali herné spoločnosti a hľadajú spätnú väzbu ohľadom upravenej akvizičnej zmluvy do ktorej je zahrnutý aj Ubisoft. A aj keď zdroje Reuters potvrdili, že obnovenie vyšetrovania „nie je pravdepodobné,“ tak stále existuje možnosť, že Európska Únia zasiahne a zmetie zo stola májové schválenie akvizície.

Ak pôjde všetko „po masle“ (pre Microsoft), tak už v najbližších týždňoch by malo byť po všetkom. Ak nie a Európska Únia znovu otvorí vyšetrovanie akvizície, tak to bude pre Microsoft prakticky neriešiteľná situácia.

Zdroj: Reuters

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk