Microsoft chystá Xbox Series X bez Blu-ray mechaniky a aj nový ovládač

Microsoft chystá Xbox Series X bez Blu-ray mechaniky a aj nový ovládač

 

Či sa ich však dočkáme, to je otázne.

Americké úrady vypustili na verejnosť hromadu dokumentov, ktoré sa týkali nedávneho súdneho sporu FTC vs. Microsoft ohľadom akvizície Activision Blizzard a tieto dokumenty sú už tradične plné fascinujúcich informácií a odhalení.

A k najväčším patrí fakt, že Microsoft chystá nové Xbox Series X konzolu bez Blu-ray mechaniky. Tento produkt má označenie Brooklyn a absencia mechaniky umožnila Microsoftu značne zmeniť tvar tejto konzoly, ktorá získala zaoblené krivky. Ide teda o štandardnú Xbox Series X konzolu z hľadiska výkonu, ktorá však bude ponúkaná s 2TB interným diskom, čo by sa malo premietnuť na cene, ktorá by bola 499$ - čiže rovnaká cena, ako Series X s mechanikou.

Medzi ďalšie zmeny patrí výmena USB-A portu za USB-C, nový southbridge, podpora Wi-Fi 6E a BT 5.2 a zmena výrobného procesu čipu na 6nm. Tým pádom by sa si konzola vystačila s o 15% slabším zdrojom.

Ďalším produktom, ktorý by bol k tejto konzole ponúkaný je nový Xbox Series ovládač s označením Selbie. Na obrázku nižšie môžete vidieť, že ide o značne pozmenený dizajn ovládača, ktorý bude podporovať novú generáciu Xbox Wireless, Direct-to-Cloud pripojenia a Bluetooth 5.2. Jeho najväčším pokrokom by bola podpora haptic feedback, akcelerometra a tichšie tlačidlá. Microsoft sa na obrázku taktiež chváli vylepšenými modulmi na analógové páčky, čo by malo predĺžiť dĺžku funkčnosti ovládača a potešila by aj funkcia, ktorá by ovládač zapla ak by ste ho zodvihli zo stola.

Dokument však spomína ešte jedno zariadenie – Ellewood. Malo by ísť o novú verziu Xbox Series S konzoly, ktorá je však na obrázku zobrazená v podobe štandardnej Series S konzoly. Produkt by mal byť vydaný za rovnakú cenu ako súčasná konzola, no mal by priniesť USB-C port vpredu, podporu BT 5.2, Wi-Fi 6E a nový southbridge a taktiež aj ďalšie zmeny. Aj táto konzola by mala prísť na trh so Selbie ovládačom.

Kedy sa však týchto produktov dočkáme? Podľa infografiky Microsoftu by nová verzia Series S mala prísť na trh na budúci september a Xbox Series X konzola bez mechaniky v novembri. Selbie ovládač by mal prísť na trh ešte v priebehu tohto roka.

Otázne však je, či sa Microsoft bude držať tohto plánu, nakoľko ide o relatívne starý dokument (začiatok roka 2022). Taktiež nám však tento dokument naznačuje, že Microsoft naozaj nechystá mid-gen refresh konzol Xbox Series X/S.

Zdroj: Verge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk