Nové Bethesda hry odhalené: Chystá sa nový DOOM, Fallout 3 Remaster, Oblivion Remaster, Dishonored 3!

Nové Bethesda hry odhalené: Chystá sa nový DOOM, Fallout 3 Remaster, Oblivion Remaster, Dishonored 3!

 

Ďalšia bomba z dokumentov.

Americké úrady zverejnili dokumenty z prípadu FTC vs. Microsoft, ktoré sa týkajú akvizície Activision Blizzard a tie priniesli naozaj bombastické odhalenia. O tom, že odhalili plány Microsoftu na vydanie Xbox Series X konzoly bez Blu-ray mechaniky sme vás už informovali, no to ani zďaleka nie je všetko.

Dokumenty totiž odhalili aj plány Bethesdy na vydávanie hier na najbližšie roky. Ide o obdobie piatich rokov od finančného roku 2020 až do finančného roku 2025. Ešte vopred je však potrebné upozorniť, že tento dokument je relatívne starý a teoreticky mohlo dôjsť k zrušeniam hier a hlavne je pri prvom pohľade zrejmé, že došlo k mnohým odkladom. Napríklad hry Starfield a Redfall sú v dokumente vedené na vydanie vo finančnom roku 2021 a je jasné, že obe hry vyšli až v 2023.

Každopádne, dokument odhaľuje aj to, že aj hra Hi-Fi Rush (Project Hibiki) mala prísť vo finančnom roku 2021, Deathloop vo finančnom roku 2020 (prišiel o rok neskôr) a GhostWire: Tokyo vo finančnom roku 2021 (taktiež prišiel o rok neskôr).

Fascinujúci je však pohľad do budúcnosti. Dokument totiž okrem iného odhalil aj existenciu remasteru legendárnych hier The Elder Scrolls IV: Oblivion (v dokumente plánovaný na FY22) a taktiež aj remaster Fallout 3 (FY24). Fascinujúce na tom je, že sa tým efektívne potvrdili špekulácie, že sa chystá remaster/remake Oblivionu, ktorý má na starosti štúdio Virtuos.

A čo teda ďalej? Indiana Jones hra od MachineGames bola pôvodne plánovaná na FY22, čo sa pochopiteľne nestane. Na FY23 zas Bethesda chystala novú DOOM hru od id software s označením DOOM Year Zero a v rovnakom roku malo prísť aj prvé DLC pre hru. V rovnakom roku sme sa mali dočkať aj hry Project Kestrel, čo je nová hra od štúdia Zenimax Online Studios a taktiež aj tajuplnej hry označenej ako Project Platinum.

V FY24 sme sa podľa pôvodného plánu mali dočkať The Elder Scrolls VI, expanzie Project Kestrel, novej licencovanej hry, spomínaného remastru Fallout 3, expanzie The Elder Scrolls Online, pokračovania GhostWire: Tokyo, Dishonored 3 a DLC pre DOOM Year Zero.

Ako si však môžete všimnúť, pandémia COVID-19 a ďalšie aspekty spôsobili posuny rôznych projektov, takže keď sa na to pozrieme triezvo, tak si ku každému projektu môžeme prirátať rok alebo rovno dva roky. Napríklad Starfield mal prísť v 2021, no nakoniec prišiel až v roku 2023. Takže ak bol The Elder Scrolls VI plánovaný na rok 2024 (čiže 3-ročný rozdiel medzi hrami), tak sa ho nedočkáme skôr ako v roku 2026.

Zaujímavé je aj to, že Bethesda chystá hneď niekoľko hier pre smartfóny alebo free-to-play hier, ktoré majú označenia ako Project Whirlwind, Project Ubu a Project Wanderer.

Zdroj: ResetEra

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk