Dokumenty Microsoftu odhalili milióny, ktoré prináša Xbox Game Pass

Dokumenty Microsoftu odhalili milióny, ktoré prináša Xbox Game Pass

 

Málo toho rozhodne nie je.

V sérii dokumentov, ktoré boli (omylom) zverejnené ako súčasť pojednávania FTC vs. Microsoft v prípade akvizície Activision Blizzard nám samotný Microsoft prezradil, koľko zarába na predplatených službách.

Môže za to tabuľka nižšie, ktorá nám ukazuje monetizačné trendy digitálneho ekosystému a taktiež aj ďalšie celkom zaujímavé informácie. Dáta pochádzajú z apríla 2022, takže aj keď nie sú úplne aktuálne, tak dá sa predpokladať, že väčšina z nich sa veľmi nemenila.

Podľa tabuľky mala služba Xbox Live 112 miliónov aktívnych používateľov za kvartál, pričom 51,3 milióna používa Xbox konzoly. Zvyšok je buď z PC trhu, alebo cez Minecraft na ostatných platformách.

Xbox mal v apríli 2022 33,6 milióna konzolových predplatiteľov, pričom 21,9 milióna z nich má Xbox Game Pass a 11,7 milióna mal Xbox Live Gold, ktorý bol iba pred niekoľkými dňami zrušený v prospech novej služby Xbox Game Pass Core. Vzhľadom na to, že Microsoft ešte v januári 2022 prezradil, že Game Pass má celkovo 25,9 milióna predplatiteľov (čo bolo taktiež potvrdené v dokumentoch), tak je celkom jasné, že PC Game Pass mal v apríli 2022 približne 4 milióny predplatiteľov.

Microsoft zarába z predplatiteľa Xbox Live Gold (v súčasnosti Xbox Game Pass Core) v priemer 6,10$ mesačne, zatiaľ čo z jedného predplatiteľa Xbox Game Pass na konzolách má v priemere 9,26$. Efektívne to znamená, že väčšina predplatiteľov služby za ňu platí plnú štandardnú sumu.

Ak teda použijeme naše mozgy a kalkulačky, tak Microsoft zarábal v apríli 2022 mesačne na predplatenej službe Xbox Game Pass 202,7 milióna dolárov a na predplatnom Xbox Live Gold 71,3 milióna dolárov. To dáva ročne 2,43 miliardy dolárov z Game Passu a 855,6 milióna dolárov z Xbox Live Gold. Do týchto čísel však nie sú zarátaní predplatitelia PC Game Pass. 

Vzhľadom na to, že Microsoft pred týždňom premenil predplatiteľov Xbox Live Gold na predplatiteľov Xbox Game Pass Core tak sa dá predpokladať, že počas najbližšej prezentácie finančných výsledkov v októbri ich bude prezentovať ako jednu a tú istú základňu predplatiteľov. Toto číslo by teda malo určite presiahnuť hranicu 37 miliónov.

Zdroj: TweakTown

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk