Spoločnosť Sony dnes na jednej z ich akcií v Japonsku oznámila, že túto jeseň vydá dva tablety, pomenované S1 a S2, ktoré budú spadať pod značku Playstation. Čo to však pre nás užívateľov znamená a aké možnosti očakávať?
Tablet S1 bude mať jeden displej o uhlopriečke 9.4 palcov, zatiaľ čo S2 bude mať zabudované dva 5.5 palcové displeje, ktoré sa budú zaklápať "ako mušľa" (rovnako ako napríklad u Nintenda 3DS). Dva displeje môžu byť použité ako jeden veľký displej, alebo ich využijete oddelene a na jednom budete napríklad pozerať video, pričom na druhom sa zobrazí rozhranie s ovládacími prvkami.
Oba tablety majú certifikáciu Playstation a tak si budú môcť užívatelia stiahnuť Playstation 1 tituly pomocou novej technológie Sony, nedávno predstaveného Playstation Suite. Tablety S1 aj S2 budú bežať na novej verzii Androidu 3.0 a počíta sa s WiFi a 3G/4G podporou.
Cena zatiaľ nebola špecifikovaná (rovnako ako u NGP, v tom sa Sony asi vyžíva). Obrázky zariadení nájdete pod novinkou.
{gallery}/novinky/sonytablet/280411{/gallery}
zdroj: ign.com