- Ransomware skupina Black Suit oznámila, že sa zmocnila 1,5TB interných dát spoločnosti Kadokawa, pod ktorú spadá aj štúdio From Software
- Hackeri sa vyhrážajú publikovaním dát v prípade, ak nedostanú výkupné
Pol roka po tom, čo sme sa dočkali jedného z najväčších leakov v dejinách a to vďaka ransomware útoku (Insomniac leak) existuje potenciál, že sa dočkáme ďalšieho.
Ransomware skupina Black Suit totiž oznámila, že sa zmocnila 1,5TB interných dát spoločností Kadokawa, pod ktorú spadá aj známe herné štúdio From Software. Hackeri sa vyhrážajú, že ak do 1. júla nedostanú výkupné, tak tieto informácie vypustia do sveta.
Zástupcovia Kadokawa útok potvrdili a dodali, že útok sa týka všetkých oblastí podnikania spoločnosti – vydavateľstva, distribúcie, webových služieb a merču. Kadokawa zároveň v súčasnosti nevie povedať, či sa únik týka aj osobných informácií, no potvrdila, že dáta z platobných kariet sú v bezpečí.
Podľa dostupných informácií už zástupcovia spoločnosti Kadoakawa kontaktovali ransomware skupinu, no údajne ponúkli príliš nízku sumu ako výkupné. Spoločnosť má teda ešte dva dni na to, aby uspokojila ich požiadavky.