Deň detí 2013 v podaní GAMESITE.SK

Medzi deťmi jeden z najpopulárnejších a najobľúbenejších dní v roku – Medzinárodný deň detí, si patričným spôsobom uctila a oslávila aj redakcia vášho obľúbeného herného portálu GAMESITE.SK. Všedný, ale zároveň sviatočný deň v sebe každoročne nesie čaro detskej nevinnosti a túžby po splnení všetkých možných i ťažšie uskutočniteľných snov, či prianí. Tento deň je špeciálny nielen pre deti plné očakávaní, ale aj pre členov našej redakcie.

Aby dôvodov nebolo málo, ponúknuť ich vieme hneď niekoľko. Prvým a najobyčajnejším z nich je detská duša ukrytá v každom z nás. Nezáleží na tom, či práve nastupujeme do povinnej školskej dochádzky, či hľadáme svoje miesto v živote, alebo pomáhame svojim ratolestiam s prvými životnými krokmi. V každom z nás je kúsok malého, zvedavého a nebojácneho drobca, ktorý rád objavuje, skúša nové veci a samozrejme - hrá sa.

Ďalšie dva dôvody sú oveľa konkrétnejšie a špecifické pre našu hernú komunitu. MDD je pre GAMESITE.SK výnimočný aj z dôvodu oslavy narodenín. Áno, aj internetové stránky oslavujú svoj príchod na svet – minimálne tá naša. V sobotu, 01.06.2013 sme spolu oslávili 4. výročie svojho vzniku a postupného, ale neustáleho rastu a zdokonaľovania sa. Za svoju krátku históriu sme prešli rôznymi transformáciami a zmenami, vypadali nám mliečne zúbky a zapríčinili sme mnoho prebdených nocí, počas ktorých k nám bolo potrebné vstávať a s láskou sa o nás starať. To všetko sa ale oplatilo. Dnes stojíme pevne na vlastných nohách a naše projekty sú neoddeliteľnou súčasťou slovenského internetu. Aj napriek tomu, že na poslednú chvíľu muselo odrieknuť svoj účasť niekoľko pozvaných hostí, narodeninovej oslavy sa zúčastnilo vyše 20 gratulantov. Celý večer sa niesol v znamení dobrej nálady, spoločných vízií a plánov, ako vám, našim čitateľom a priaznivcom priniesť ešte kvalitnejší, atraktívnejší a bohatší obsah než doteraz. Spoločných akcií, kde má možnosť stretnúť sa tak početné zastúpenie ľudí spolupracujúcich na našich projektoch je málo, i preto sme oslavovali až do neskorých ranných hodín.

Najdôležitejšou udalosťou dňa detí sa počas posledných rokov pre našu redakciu stal charitatívny projekt GAMESITE DEŤOM. Ako už zo samotného názvu vyplýva, jedná sa o projekt zameraný predovšetkým na tých najmenších a najzraniteľnejších – na deti. V sobotu sa konala v poradí už šiesta akcia organizovaná vo farbách našej značky. O čom je tento projekt? Jeho jadrom je naozaj jednoduchá myšlienka: „Podeliť sa.“ Podeliť sa s tými, ktorí sú oproti nám znevýhodnení a veľakrát sú prehliadané ich potreby, pocity a túžby. Chceme potešiť tých, ktorí toho majú menej ako my. A ako to celé dopadlo? Prosím, posúďte to sami...

Pozitívnym trendom súčasnosti je postupná transformácia klasických ústavných typov detských domovov na zariadenia rodinného typu. Po zohľadnení viacerých kritérií sme sa rozhodli podporiť a pomôcť detskému domovu v Nižnej kamenici. Už počas úvodného telefonátu oboznamujúceho o našom zámere a projekte bol evidentný záujem a citeľná snaha potešiť deti práve v tomto detskom domove. Detský domov Nižná kamenica je rozdelený na niekoľko samostatne hospodáriacich domácností tvorených rodinnými domami a bytmi. Takéto zariadenia majú oproti klasickým detským domovom niekoľko dôležitých výhod. Deti sa zapájajú do každodenných činností spätých s chodom domácnosti, vytvárajú si základné životné návyky a učia sa navzájom so sebou spolupracovať a starať sa o seba. Vďaka tomuto spôsobu vedenia budú omnoho lepšie pripravené zapojiť sa do normálneho života.

Obdarovali sme deti žijúce v byte na Sídlisku Ťahanovce a deti z rodinného domu v obci Byster, neďaleko Košíc. Deti z košického sídliska sme potešili hernou konzolu XBOX 360 s pohybovým senzorom Kinect spolu s kolekciou najobľúbenejších hier na túto platformu. Reakcie boli spočiatku plaché, ostražité, ale zároveň zvedavé a nedočkavé. Poslušne sedeli a čakali na tú chvíľu, keď už bude ich darček ku dňu detí pripravený na používanie. Mnohí z nich dostali takúto možnosť prvýkrát v živote. V momente, keď konečne prišla tá vytúžená, dlho očakávaná chvíľa a spustila sa hra Kinect Adventures, bolo vidno ako sa zapálili iskričky vo všetkých očiach naokolo. Začal sa „boj“ o to, kto sa bude hrať ako prvý. Vychutnali sme si zopár pohľadov na detskú radosť a za pár chvíľ sme sa pobrali ďalej, dokončiť našu misiu a potešiť pár ďalších detí.

Po príchode do útulného rodinného domu sme boli doslova zasypaní pozitívnou energiou, dobrou náladou a temperamentom sršiacim z každej strany. Deti boli pripravené na to, že ich čaká prekvapenie, no nemali ani len najmenšiu predstavu o tom, čo v sebe to prekvapenie ukrýva. Po otvorení veľkého balíka obsahujúceho PlayStation 2 spolu s obrovskou zbierkou hier bolo prakticky nemožné utíšiť emócie, ktoré sa z detí valili. Ďalších niekoľko minút, počas ktorých sa pripravovala a zapájala konzola bolo v prepočte na detský čas naozaj nekonečných. Po zdĺhavom a vyčerpávajúcom čakaní už konečne nič nebránilo v zoznamovaní sa s novou hračkou a my sme vedeli, že naša misia dopadla úspešne, k spokojnosti všetkých.

Okrem hier a herných konzol sme deti obdarovali aj ďalšími drobnosťami, medzi ktorými boli DVD filmy, hračky, či knihy.

Ďakujem Encryptovi a Luxovi, našim hviezdam z GAMEBOTu, za pomoc pri realizácii a organizácii, ako aj za dokumentovanie tohto krásneho dňa. V najbližšom vydaní ich hernej relácie GAMEBOT nájdete aj reportáž a zostrih z tejto akcie projektu GAMESITE DEŤOM.

V mene redakcie GAMESITE.SK veľmi pekne ďakujem pani riaditeľke za skvelú spoluprácu na našom projekte. Obrovské ĎAKUJEM chcem vyjadriť aj v mene detí za všetko, čo robíte, ako Vy, tak aj ostatní zamestnanci detského domova Nižná kamenica.

Naše nevýslovné ďakujem patrí všetkým prispievateľom a sponzorom celého projektu – spoločnosti SONY CZECH za darovanie konzoly PlayStation 2 spolu s obrovským množstvom hier, spoločnosti MICROSOFT SLOVAKIA za darovanie konzoly XBOX 360 s kinectom a hrami a v neposlednom rade všetkým ostatným prispievateľom, ktorí sa zapojili a akýmkoľvek spôsobom prispeli do šiestej zbierky GAMESITE DEŤOM.

Svoje príspevky do vianočnej zbierky môžete posielať už teraz na známu adresu našej redakcie. V prípade, že vás zaujala naša snaha pomôcť, budeme naozaj radi ak o tomto projekte oboznámite svoje okolie – napríklad zdieľaním na sociálnych sieťach.

Aktualizácia: 07.06.2013, 19:50 - pridaný ďakovný list od riaditeľky DeD

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk