E3 2016: Sekcia PC Gaming bola plná prekvapení a to najväčšie prišlo od AMD

E3 2016: Sekcia PC Gaming bola plná prekvapení a to najväčšie prišlo od AMD

Sekcia PC Gaming je na konferencii E3 vždy veľkou záhadou a skrýva rôzne príjemné prekvapenia. Tento rok si však vývojári pre nás pripravili niekoľko prekvapení, ktoré potešia každého z nás. 

Na začiatok niečo poriadne

Ako prvého "pána na holenie" sme sa dočkali hry Dawn of War 3 a nového "gameplay" traileru. V Dawn of War 3 sa podľa záberov dočkáme veľa robotov a naše mozgové závity sa potrápia na zaujímavej stratégii. 

Ďalšia svetová premiéra

Ako by nebolo dosť robotov, ďalšia hra ktorej sme boli svedkami bola hra The Surge a jej famózna upútavka. Súboje robotov neboli ešte nikdy tak zaujímavé. Dali by ste sa na túto hru nahovoriť?

Don't Starve dostane mladšieho brata

Známe štúdio Klei Entrertainment známe hrou Don't Starve predstavilo hru OxyGen Not Included. Ak ste mali radi ich prvý počin a zároveň máte radi hry ako Fallout Shelter, túto hru si zamilujete. Hry sa dočkáme do roku 2017.

Bojíte sa budúcnosti? Nie? Mali by ste!

Do nádielky upútaviek si to namierila aj futuristická a kyberpunková hra Observer. Tá zároveň so sebou prinesie aj hororové prostredie.

AMD predstavuje výkonné grafické karty

Šéfka AMD menom Lisa Su prišla na konferenciu predstaviť nove grafické karty svojej spoločnosti. Prvou bola Radeon RX 480, ktorá bude schopná spúšťať hry na rozlíšení až 1440p. Tvorcovia grafickej karty sľubujú, že na tejto karte bez problémov využijete Oculus Rift, či HTC Vive. Ďalšia verzia RX 460 bude zameraná na e-sports, ako napríklad League of Legends (áno čítate správne). Séria RX sľubuje virtuálnu realitu a zároveň ceny ako nikdy predtým. A samozrejme bude existovať zlatá stredná cesta s číslovkou 470. Na karty sa môžeme tešiť už 29. júna tohto roku. Ceny majú byť k naším peňaženkám naklonené a napríklad 4GB verziu RX 480 si zakúpite za veľmi nízku cenu.

Pri virtuálnej realite ešte chvíľku ostaneme

Do sveta VR zamierila aj značka Serious Sam. Vývojárska firma Devolver Digital oznámila túto novinku na prezentácií s veľkou hrdosťou. V hre nebude chýbať násilie, krv, hlúpy humor, veľa zbraní a  vystrielaných nábojov.

Virtuálnej reality sa dočkala aj ďalšia hra a to konkrétne SUPERHOT. Táto hra je na VR ako stvorená a obraz o tom, ako bude takýto zážitok vyzerať, vám dá nasledujúce video.

Umelá inteligencia útočí v hre Turing Test

Na konferencii sme mohli nazrieť pod pokrievku toho, ako sa pripravuje logická vesmírna hra Turing Test, ktorá má vyjsť v auguste 2016 a vývojári podľa videa na vývoji usilovne pracujú.

Ako ste si mohli všimnúť, sekcia PC Gaming bola obrovský mix všetkého možného. Najväčšou udalosťou v tejto sekcií bolo jednoznačne predstavenie nových grafických kariet od firmy AMD a samozrejme to, že ich cenovky sa pohybujú v číslach, ktoré si môže dovoliť aj bežný smrteľník. A čo vy? Ktorá novinka sa vám tento rok najviac páčila? Podeľte sa s nami o to v komentároch.

Zdroj: E3

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk