Call of Duty: Black Ops

Titulný obrázok pre Call of Duty: Black Ops

Call of Duty: Black Ops je siedma hlavná hra Call of Duty a pokračovanie hry Call of Duty: World at War. Hra sa líši od väčšiny predchádzajúcich dielov, ktoré by zahŕňali bežnú kampaň troch krajín, zatiaľ čo Call of Duty: Black Ops obsahuje dve hrateľné krajiny (Rusko a USA), ale má len americkú kampaň. Zavedených je aj niekoľko nových funkcií, ako napríklad ponor do vody a dostupné používanie baterky na niektorých zbraniach. Okrem toho hrateľné postavy v kampani teraz hovoria, keď ich hráč ovláda.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PC (Microsoft Windows) - 9.11.2010
Xbox 360 - 9.11.2010
PlayStation 3 - 9.11.2010
Wii - 9.11.2010
Platformy: Wii, PC (Microsoft Windows), PlayStation 3, Xbox 360, Mac, Nintendo DS
Vývojár: Treyarch
Vydavateľ: Activision, Square Enix, Aspyr Media
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Co-operative, Rozdelená obrazovka (Split screen)
Herný engine: IW Engine
Pohľad hráča: Pohľad z prvej osoby (First person)
Alternatívne názvy: Call of Duty: Black Ops, Call of Duty 7, Call of Duty Vietnam, CODBO, COD Black Ops, BLOPS, Call of Duty: Black Ops - Mac Edition
Príbeh hry:

Black Ops sa odohráva v rokoch 1961 až 1968 počas studenej vojny, 16 rokov po udalostiach z filmu World at War. Zobrazuje tajnú históriu tajných čiernych operácií CIA uskutočňovaných za nepriateľskou líniou. Veľká časť kampane je vyrozprávaná očami agenta SOG a CIA Alexa Masona, predovšetkým prostredníctvom retrospektív. Mason sa prebudí pripútaný k stoličke v miestnosti plnej monitorov, bombardovaný otázkami dvoch neznámych vyšetrovateľov o vysielaní čísel. Mason si následne spomenie na niekoľko udalostí z minulosti v snahe odpovedať na ich otázky, čím sa vytvoria misie hry.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating MPEGI rating 18GRAC rating 18+
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB